Ergenekon'u sulandırmaya yeni formül

Ergenekon'u sulandırmaya yeni formül.11936
  • Giriş : 15.01.2009 / 17:28:00

Ergenekon'a bugüne kadar karşı tavırlarıyla tanınan Sabih Kanadoğlu ve Ömer Faruk Eminağaoğlu, bu kez "Ergenekon'u kurtaracak" ortak bir formülü gündeme getirdi. İşte o formül:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ortaya attığı 367 formülü ile cumhurbaşkanlığı seçimlerini çıkmaza sokan Sabih Kanadoğlu'ndan, bu kez Ergenekon davasını sulandırma formülü çıktı. Kanadoğlu'nun bir de fikirdaşı var, YARSAV Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu.

Eski Yargıtay Başsavcısı Sabih Kanadoğlu, Ergenekon soruşturmasının mecrasını değiştirmek amacıyla bir taktik geliştirdi. Kanadoğlu, bu yeni taktiğini Star Ana Haber'de Uğur Dündar'a açıkladı. Kanadoğlu, Ergenekon savcılarının sayısının artırılması gerektiğini söyledi.

Kanadoğlu, Ergenekon davasını yürüten savcıların sayısının ciddi soruşturma içeren dava için az olduğunu, bu sayının Hakimler ve Savcılar Kurulu'ndan (HSYK) destek alınarak 40 savcıya yükseltilmesi gerektiğini ifade etti. Kanadoğlu, "Çünkü bu işi savsaklamaya, bir tarafa bırakmaya artık tahammül yok. Bu olayın öyle ya da böyle açıklanmasına ihtiyaç var" dedi.

Sabih Kanadoğlu'nun yaptığı teklifin bir benzeri, YARSAV Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu'ndan gelmişti.

Başından bu yana Ergenekon soruşturmasına karşı çıkan ve bu davadan bir sonuç çıkmayacağını öne süren Kanadoğlu ve Eminağaoğlu'nun şimdi Ergenekon soruşturmasına destek veriyor gibi görünmesi, “saptırma” ve “sulandırma” girişimi olarak yorumlandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*