Ergenekon'un 1 numarası yabancı mı?

Ergenekon'un 1 numarası yabancı mı?.22587
  • Giriş : 15.01.2009 / 10:40:00

Güney yayındaydı. Bu kez kendisine 1 numaranın milliyeti soruldu. Güney "herkes onu biliyordu" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

TRT'de yayınlanan Büyüteç programına katılan Tuncay Güney'den çarpıcı açıklamalar geldi. Mehmet Elkatmış, Fikri Sağlar ve gazeteci Şamil Tayyar'ın katıldığı programa telefonla bağlanan Güney "geçmişte 1 numarayı herkes biliyordu" dedi.

1 NUMARAYA YABANCI İMASI

Güney "1 numara Türk vatandaşı mı değil mi?" sorusuna "Geçmişteki 1 numarayı herkes biliyordu. Ancak bugün için 1 numara Türk vatandaşı mı değil mi sorusuna bir şey diyemem. Ancak 2 numara Türk'tür." diye yanıt verdi.

Güney şunları söyledi:

KANADA'DA İFADE VEREBİLİRİM

Ben Türkiye sınırları içinde bir güvence istemiyorum. türkiye sınırları içinde de bir ifade vermek de istemiyorum. Eğer Kanada içinde bir ifade almak isterlerse de ben açığım. Ancak ben 8 yıldır devletten hiçbir şey görmedim. Bundan sonra görürsem de saygıyla karşılarım ve bu benim için şoktur.

ELİNDEKİ SKANDAL KASETLER

Benim bütün arşivimde video kasetlerim vardı. İşadamlarının Veli Küçük'e verdikleri brifingler vardı. Banka hortumları kasetleri vardı. PKK dosyası var. Bankaları nasıl hortumladıklarını anlatıyorlardı. Hayyam Garipoğlu'nun kasedi, Maltepe'de Atatürk heykeli vardı. Korkmaz Yiğit'in Veli Paşa ile görüşmesinin video kasetleri vardı. Bunların hepsini evimin aranması sırasında emniyet tarafından alınmıştır. Bunun dışında gelen bakanlar ve istek kayıtları, hepsi vardı. Bunlar ortaya çıkar, çıkmaz, veya yayınlanır, bu benim sorumluluğumda değildir.

TÜRKİYE'DE 5'Lİ ÇETE VARDI

Büyük develüasyonda ilgili kimlerin nasıl hortumlama yaptıkları, dövizlerin yurt dışında Ziraat bankası aracılığı ile nakite çevrilmesi hepsi vardı. Bu bilgileri verenler de banka sahipleri idi. Türkiye'de bir 5'li çete vardı. Bugün kimse bundan bahsetmiyor. İstenirse bunların isimlerini veririm. Bugün diyorlar ki devletin içine çete sızmış. Meclise polise askere vatandaş sızmıyor. Çete siyaset politika içiçe geçmiş. Siyasilerle kolkola meclise gelmişler. Şimdi de Erenekon için terör örgütü deniyor. Ergenekon içindekiler terörist değil, general,profesor, jitemci. Bunlar dışardan gelmiş değil devletin kendisidir.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*