Ergenekon'un aile fotoğrafındaki 29 kişi aranıyor

Ergenekon'un aile fotoğrafındaki 29 kişi aranıyor.11533
  • Giriş : 28.05.2008 / 23:42:00
  • Güncelleme : 28.05.2008 / 23:44:35

Ergenekon'da, Kuvvai Milliye’nin bir karargahında çekilen 29 kişilik toplu bir fotoğraf ele geçirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ergenekon soruşturması kapsamında yapılan operasyonda, Kuvvai Milliye’nin bir karargahında çekildiği belirlenen 29 kişilik toplu bir fotoğraf ele geçirildi. Polis, şimdi bu 29 kişinin peşine düştü.

İSTANBUL Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü Ekipleri, Ergenekon Soruşturması kapsamında düzenlediği operasyonda, topluca çekilmiş 29 kişinin bulunduğu bir fotoğraf ele geçirdi. Yapılan soruşturmada, bu gurubun Ergenekon örgütü adına, Sakarya, Düzce ve İçerenköy’de silahlı ve istihbarati eylem yapmaya hazırlanan tim olduğu belirlendi.

FOTOĞRAF İNCELENİYOR

KAPALI bir alanda 29 kişinin topluca çekildiği fotoğraftan şüphelenen savcı Zekeriya Öz fotoğrafta bulunan kişileri tek tek deşifre etmek için daha önce gözaltına alınıp ta serbest bırakılan kişilerle cezaevinde bulunan Ergenekon zanlılarına bu kişileri tanıyıp tanımadığını soruyor.

Bizzat savcı Zekeriya Öz tarafından yürütülen fotoğrafla ilgili olarak ilk somut bilgilere de ulaşıldı. Fotoğrafın Kuvvai Milliye Derneği’nin Maltepe’de bulunan bir karargahında çekildiği tespit edildi.

SİLAHLI EYLEM TİMİ Mİ?

GEREK cezaevinde bulunan Ergenekon zanlıları gerekse gözaltına alındıktan sonra serbest kalan Ergenekon zanlıları fotoğrafta bulunan kişileri tanıyıp tanımadıklarını savcı Zekeriya Öz’e anlattı. Maltepe’de ki bir karargahta çekildiği belirlenen fotoğrafta bulunan kişilerin, İçerenköy, Sakarya ve Düzce’de Ergenekon örgütü adına istihbarat ve silahlı eylem hazırlığında olduğu iddia ediliyor. İstihbarat birimleri, Ergenekon örgütünün Sakarya’da ciddi eylem hazırlığında olduğunu daha önce belirlemişlerdi. Fotoğrafla ilgili olarak yürütülen soruşturmada ismi belirlenen, C. G. İsimli bir kişi gözaltına alındı.

STARGAZETE

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious