Ergenekon'un devlete maliyeti!

Ergenekon'un devlete maliyeti!.22587
  • Giriş : 25.08.2008 / 15:50:00
  • Güncelleme : 25.08.2008 / 16:06:14

Ergenekon davasında yapılan harcamalar 100 bin YTL’ye mal oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Çoğunluğu avukat giderleri ve hastane masrafları olan giderler dava dosyasının 388. klasöründe yer alıyor. Ergenekon iddianamesinin ek klasörlerinde ayrıntılı dökümü verilen masraf listelerinde, soruşturma kapsamında ele geçirilen belgelerin çözümlenmesi, yeni hard diske yedeklenmesi, avukatlara ödenen CMUK ve giderlerinin yanısıra tutukluların sağlık masrafları yer alıyor.

Harcamaların en önemli kısmını ise 60 bin YTL ile müdafi avukatlara ödenen CMUK ve diğer giderler oluşturuyor. Gözaltındaki kişilerin sağlık kontrolünden geçirilerek alınan raporların ücretleri de bin 200 YTL'yi buluyor. Hard disk ve hizmet alınan bilgisayar işçiliğine ödenen para 13 bin 443 YTL.

Ele geçirilen 66 sayfalık Yunanca bir belgenin Türkçeye çevrilmesi de 4 bin YTL'ye mal olmuş. Genel olarak tercüme masraflarının toplam tutarı ise 4 bin 990 YTL olarak kayıtlara geçirilmiş.

İmha işlemlerinin yapıldığı sırada görevli memurlara da mesai parası ödenmiş. Ödeme kararını soruşturmayı yürüten Savcı Zekeriya Öz kendisi imzalamış. Soruşturma sırasında bilirkişilere 622 YTL ödenmiş.

Diğer ödenen 22 bin YTL ise soruşturma hazırlığında ve diğer yargılama işlemleri sırasındaki masraflar. Kesilen faturalar gözaltı bütçelerinden karşılanmış ve faturaların altında, “fatura bedelinin ileride haksız çıkacak taraftan alınmak üzere şimdilik suçüstü ödeneğinden karşılanmasına karar verildi” ibaresine yer verilmiş.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*