Ergenekon'un kaynağı nedir?

Ergenekon'un kaynağı nedir?.11062
  • Giriş : 19.01.2009 / 04:44:00
  • Güncelleme : 18.01.2009 / 23:37:16

Emekli Albay Sarızeybek, Ergenekon'un koalisyon hükümetleri döneminin eseri olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Eğitim İş Sendikası tarafından Hatay Öğretmenevi'nde organize edilen 'Terörün arkasında kim var?' konulu konferansa katılan Sarızeybek, "O dönemde bu suçlalar ortaya çıkartılsaydı bugün bu soruşturma olmayacaktı." dedi.

Sarızeybek konuşmasını sürdürürken "Tayyip siyasetine baktığımızda" dediği cümlesinde mikrofonun azizliğine uğradı. Getirilen ikinci mikrofon da çalışmadı. Ses sisteminin kontrol edilmesiyle konuşmasına tekrar başlayan Sarızeybek, "Terörün Arkasında kim var" konferansında konusundan çok Ergenekon ve siyaseti konuşması dikkat çekti.

Sarızeybek, terörle mücadele edenlerin içerisinde suç işleyenlerin ancak binde bir olduğunu belirterek, "Bu binde birlik oranı zamanında yakalayıp adalete teslim etmediler. Cezalandırmadılar. Bilinçli olarak adalete teslim etmediler, bilerek bunu yapmadılar. Tuttular, binde denilen kişiler için vatanı için fedakârca görev yapan 500 bin kişiyi töhmet altında bıraktılar. Dediler ki devlet çete, derin devlet. Yok, böyle bir şey yok. O zaman bu suç işleyenleri yakalasaydılar cezalarını verseydiler bugünkü Ergenekon soruşturmasının temeli atılmış olmayacaktı." diye konuştu.

Ergenekon soruşturmasının sonuçlandırılmayacağını ileri süren Sarızeybek, Susurluğun çözüleceğini, ancak Ergenekon'un 20 yıl sonra yeniden gündeme getirileceğini iddia etti.

Sarızeybek, iddiasını şöyle sürdürdü: "Soruşturmanın seyrine baktığınızda bu da sonuçlandırılmayacak, çözülmeyecek. Belki gerideki Susurluk olayını çözecekler. Bugün çözmedikleri olayları 20 yıl sonra karşımıza çıkartacaklar." (CİHAN)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*