Ergenekon'un kilit ismi konuşamayabilir

Ergenekon'un kilit ismi konuşamayabilir.9831
  • Giriş : 10.10.2008 / 22:36:00
  • Güncelleme : 10.10.2008 / 22:39:36

Hatırlatalım istedik Susurluk'tan sağ çıkanda hafızasını kaybetmişti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

ERUYGUR KONUŞAMAYABİLİR

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Nazım Mutlu, emekli Orgeneral Şener Eruygur'un boğazındaki tüpün çıkarıldıktan sonra konuşup konuşamayacağının belli olmadığını bildirdi.

Hastanın boğazında tüp olduğunu ve konuşamadığını vurgulayan Mutlu, ''Bu gibi silik felç durumlarında çeşitli kayıplar söz konusu olabilmektedir, konuşamamak da bu kayıplardan biridir. Hasta Beyin ve Sinir Cerrahisi Servisi'ndeki odasına alınıp boğazındaki tüp çıkarıldığında konuşup konuşamayacağı tam anlamıyla netleşecek'' diye konuştu.

ERGENEKON'U EN ÖNEMLİ İSMİ

Emekli Orgeneral Şener Eruygur, Ergenekon Soruşturması kapsamında gözaltına alınan kişiler arasında 'kilit isim' olarak adlandırılıyordu. Ergenekon örgütlenmesi ile ilgili olarak yargılanacak olan Eruygur, Kandıra Cezaevi'nde düşerek kafasını çarptıktan sonra hastaneye kaldırılmıştı. 'Silik felç' geçirdiği açıklanan emekli Oregeneral Eruygur, mahkeme tarafından 'sağlık gerekçesi' ile tahliye edilmişti.

BUCAK DA HAFIZASINI KAYBETMİŞTİ

Susurluk kazasından sağ olarak kurtulan tek kişi olan eski milletvekili Sedat Bucak'ın da kazanın ardından hafızasını kaybettiği açıklanmıştı. Susurluk'un yaşayan en önemli sanığı olan Bucak, kazanın ardından geçici hafıza kaybı yaşadığı gerekçesiyle uzun süre yargıya ve 'Susurluk Komisyonu'na ifade vermemişti. Aynı şekilde Susurluk skandalının kilit isimlerinden Özel Harekat Daire Başkanı İbrahim Şahin de Trafik Kazası geçirmiş ve kazada hafızasını kaybettiği açıklanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*