Ergenekon'un korkunç suikast planı

Ergenekon'un korkunç suikast planı.17967
  • Giriş : 13.01.2009 / 01:40:00
  • Güncelleme : 12.01.2009 / 23:46:27

Şahin'in bilgisayarındaki plana göre öldürülecek önemli isimlerin cenaze törenleri de kana bulanacaktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Özel Harekat Dairesi eski Başkan Vekili İbrahim Şahin'in Erenköy'deki bilgisayarında müthiş bir suikast planına ulaşıldığı iddia edildi. Şahin'e bağlı olduğu ileri sürülen suikast timlerini önceki gün tutuklanan Üsteğmenler Muhammed Sarıkaya ve Taylan Özgür Kırmızı'nın yönettiği, Alevi Bektaşi Federasyonu Başkanı emekli Tuğgeneral Ali Balkız ile Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Başkanı Kazım Genç'i öldürme planları yaptıkları iddia edildi.
İkinci eylem cenazede olacaktı

Sarıkaya ve Kırmızı'nın yöneteceği 4'er kişilik gruplardan oluşan 4 ya da 6 suikast timi, eylemi Ankara'da gerçekleştirecek; kaçış planları, saklanmaları ve silahları ortadan kaldırmaları adım adım uygulanacaktı. Hükümete muhalif tutumlarıyla bilinen ve Aleviler arasında sivrilen Balkız ve Genç'in bir arada öldürülmemeleri halinde planının ikinci aşaması olan cenaze töreninde ikinci hedef de ortadan kaldırılacaktı. İki üsteğmenin talimatı bizzat İbrahim Şahin'den aldıkları iddia edildi.

Amaç ülkede kaos çıkarmak

İddiaya göre yerel seçimler öncesi kaos çıkarmaya çalışan suikast timinin bu kişileri öldürerek ülkede öncelikle Alevi - Sünni çatışması başlatmak istedikleri ifade edildi. Polise göre birkaç kişiden oluşacak olan bu suikast timlerini ise muvazzaf subaylar yönetecekti. Önceki gün tutuklanan iki üsteğmenin İbrahim Şahin ile bağlantılı olduğu, ayrıca timleri de eğittikleri iddia edildi. Ayrıca bu suikastlar ile hükümetin Alevi açılımının da baltalanmak istendiği de iddialar arasında.

Alparslan Arslan'a Glock veren polis

İ zmir'de gözaltına alınan Emniyet Amiri Engin Erkılınçoğlu'nun Danıştay saldırısını gerçekleştiren Alparslan Arslan'a Glock marka silahı veren kişi olup olmadığı araştırılıyor. Soruşturmayı yürüten polisleri meslektaşlarına götüren sebep ise gelen bir ihbar oldu.

Polise gelen "Alpaslan Arslan'a Danıştay Saldırısı'nda kullandığı silahı Engin Erkılınçoğlu isimli bir emniyet amiri verdi" şeklinde ihbar üzerine çalışma başlatıldı. İzmir Emniyeti Hassas Bölgeleri Koruma Şube Müdürlüğü'nde çalıştığı tespit edilen Erkılınçoğlu bu iddiaların araştırılması için gözaltına alınıp İstanbul'a getirildi. Zanlının İbrahim Şahin'in Özel Harekat Daire Başkanvekili olduğu dönemde Özel Harekat Şube Müdürlüğü'nde de görev yaptığı öğrenildi.

Bugün

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*