"Ergenekon'un Mumcu cinayetiyle ilgisi yok"

  • Giriş : 22.10.2008 / 15:02:00

Perinçek'in avukatı Ceyhan Mumcu, iddianamenin cinayetleri aydınlatma niyeti taşımadığını ileri sürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ceyhan Mumcu, ''Ergenekon'' iddianamesinin ''Uğur Mumcu, Eşref Bitlis, Muammer Aksoy, Bahriye Üçok, Ahmet Taner Kışlalı ve Necip Hablemitoğlu cinayetlerini çözme ve aydınlatma niyet ve amacını taşıyan kişilerce kaleme alınmadığını'' ileri sürdü.

Mumcu, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında ''Ergenekon'' iddianamesiyle ilgili eleştirilerde bulundu.

Bir yayın kuruluşunun haberinde başta İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek olmak üzere Ergenekon sanıklarının avukatlığını yapmasının ''çelişki'' olarak değerlendirdiğini ifade eden Mumcu, ''Ergenekon'da yargılanan sanıkların İşçi Partili olsun olmasın hiçbirinin Uğur Mumcu cinayetiyle ilgisi yoktur'' dedi.

İddianameyi titizle okuduğunu belirten Mumcu, şunları söyledi:

''Ergenekon iddianamesi hiçbir zaman Uğur Mumcu, Eşref Bitlis, Muammer Aksoy, Bahriye Üçok, Ahmet Taner Kışlalı ve Necip Hablemitoğlu cinayetlerini çözme ve aydınlatma niyet ve amacını taşıyan kişilerce kaleme alınmamıştır. Bu iddianame ve eklerini okuduğunuzda bu cinayetlerle ilgili yeni hiçbir şey öğrenmiyorsunuz. Uğur Mumcu'nun ağabeyi olarak bir kez daha Doğu Perinçek ve bugün yargılanan diğer 11 İşçi Partiliyi onurla, alnım ak ve başım dik olarak savunuyorum.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*