Ergenekon'un önemli ismi Veli Küçük mahkemede

Ergenekon'un önemli ismi Veli Küçük mahkemede.10130
  • Giriş : 26.01.2008 / 17:51:00

Ergenekon Operasyonu kapsamında adliyeye sevk edilen 12 kişiden 9'u mahkemeye çıkartıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde işlemleri tamamlanan zanlılar Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne sevk edildi. Emekli Tuğgeneral Veli Küçük, Kuvayı Milliye Derneği Genel Başkanı emekli kurmay albay Mehmet Fikri Karadağ, avukat Kemal Kerinçsiz, ''Susurluk Davası'' hükümlüsü Sami Hoştan, Türk Ortodoks Patrikhanesi Basın ve Halkla İlişkiler Sözcüsü Sevgi Erenerol ve gazeteci Güler Kömürcü'nün de aralarında bulunduğu 9 zanlının tutuklanmaları istemiyle sevk edildikleri mahkeme başladı.

Öte yandan avukat Kemal Kerinçsiz'in savcılık ifadesinin yaklaşık 10 saat sürdüğü öğrenildi.


Savcı tutuklama istedi

Ümraniye'de bir gecekonduda ele geçirilen patlayıcılarla ilgili soruşturma çerçevesinde adliyeye sevkedilen 12 kişiden 9'u, tutuklanmaları istemiyle nöbetçi mahkemeye gönderildi.

Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'nde, 3 ayrı Cumhuriyet savcısı tarafından sorgulanan zanlılardan emekli Tuğgeneral Veli Küçük, Kuvayı Milliye Derneği Genel Başkanı emekli kurmay albay Mehmet Fikri Karadağ, avukat Kemal Kerinçsiz, ''Susurluk Davası'' hükümlüsü Sami Hoştan, Türk Ortodoks Patrikhanesi Basın ve Halkla İlişkiler Sözcüsü Sevgi Erenerol ve gazeteci Güler Kömürcü'nün de aralarında bulunduğu 9'u, tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevkedildi.

Kamuoyunda ''Drej Ali'' olarak tanınan Ali Yasak, Engin Z. ve Ümit O. ise savcılık tarafından serbest bırakıldı.

Avukat Kemal Kerinçsiz'in savcılık ifadesinin yaklaşık 10 saat sürdüğü öğrenildi.

Nöbetçi mahkemeye sevkedilen zanlıların sorgularına sabah saatlerinde başlanacak.

Soruşturma kapsamında dün sabahtan itibaren adliyeye getirilen toplam 27 kişiden 15'inin işlemleri daha önce tamamlanmıştı. Bu kişilerden emekli askeri personel Mehmet Zekeriya Öztürk, Kahraman Şahin, Muhammed Yüce, Erol Ölmez ve Erkut Ersoy tutuklanmış, 2'si savcılıktan, 8'i de mahkemeden olmak üzere 10 kişi de serbest bırakılmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious