Ergenekon'un Yeşil'i hakkında suç duyurusu!

Ergenekon'un Yeşil'i hakkında suç duyurusu!.12341
  • Giriş : 12.07.2008 / 04:22:00
  • Güncelleme : 12.07.2008 / 00:03:45

''Ergenekon Soruşturması'' kapsamında tutuklanan Osman Gürbüz hakkında suç duyurusunda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

''Gazi Olayları''nda hayatını kaybedenlerin yakınları, ''Ergenekon Soruşturması'' kapsamında tutuklanan Osman Gürbüz hakkında suç duyurusunda bulundu.

Sultahanmet'teki Mehmet Akif Ersoy parkında toplanan ve kendilerini ''Ezilenlerin Sosyalist Platformu'' olarak tanıtan grup adına yapılan açıklamada, üzerinden 13 yıl geçtikten sonra Gazi Mahallesinde yaşanan olaylarda Osman Gürbüz'ün ''tetikçi'' olduğu yönünde iddiaların ortaya atıldığı kaydedildi.

Gazi Mahallesi ve Ümraniye'de yaşanan olaylara ilişkin davanın yeniden açılması talep edilen açıklamada, bu nedenle suç duyurusunda bulunulacağı bildirildi.

Basın açıklamasının ardından ''Gazi Olayları''nda ölenlerin yakınları olduklarını belirten gruptan bazı kişiler, suç duyurusu dilekçesini İstanbul Müracaat Savcılığı'na verdi.

''Ergenekon Soruşturması'' kapsamında tutuklanan Osman Gürbüz'e soruşturma savcısının, ''Gazi Olayları''yla olan ilişkisini sorduğu öne sürülen dilekçede, bu konudaki gazete haberleri ihbar kabul edilerek Gürbüz hakkında soruşturma başlatılması istendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*