Ergin kardeşlerin haraç davası yine ertelendi

  • Giriş : 17.02.2006 / 00:00:00

"Karagümrük Çetesi''nin elebaşı olarak bilinen Nuri ve Vedat Ergin'in haraç istemeleri ile ilgili davanın karar duruşması ertelendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bunun üzerine duruşma, 6 Mart 2006 tarihine ertelendi.

Ergin kardeşler aleyhinde açılan dört davadan üçü 6 Mart'a ertelenirken, Uşak Cezaevi'nde Naim Saruhan'ın Kırkpınar ağası olan babası Mustafa Saruhan'dan 5 milyar lira haraç aldığı iddiasıyla açılan dava bugüne ertelenmişti.

Sözkonusu davanın önceki gün yapılan duruşmasında Ergin kardeşler, haraç aldıklarını kabul etmemişti. Uşak Cezaevi'nde kaldığı sürede 750 bin dolar harcadığını söyleyen Nuri Ergin, her hafta cezaevi kantincisine 3-5 milyar lira harçlık verdiğini ileri sürmüştü. Milyon dolarlarla oynadığını belirten Ergin, bu sebeple 5 milyar lira haraç istemediğini ifade etmişti. Hapishanelerde bir tek ceketi dahi olmadığını belirten Ergin, "Bugüne kadar kardeşimle birlikte 23 cezaevi dolaştık. Tek ceketimiz dahi olmadı ama ölmemek için silahımız her zaman olmuştur." demişti.

Mahkeme heyeti de sanıklar Nuri Ergin ve Vedat Ergin'in yeni savunma için taleplerinin kabul edildiğini belirterek, tutukluluk hallerinin devamına ve duruşmanın 17 Şubat gününe ertelenmesine karar vermişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious