Ergin: Tarihe altın harflerle yazılacak dönem

Ergin: Tarihe altın harflerle yazılacak dönem.10901
  • Giriş : 17.05.2009 / 16:11:00

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Türk siyasetinde ender görünen bir tablo ile karşı karşıya olunduğunu belirterek, ''Siyaset tarihinde altın harflerle yazılacak bir dönemden geçiyoruz'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Ergin, AK Parti Hatay İl teşkilatının Antakya Spor Salonu'nda düzenlenen 3'üncü Olağan Kongresi'nde yaptığı konuşmada, vatandaşın partilerine gösterdiği ilgi ve desteğe teşekkür etti.

Türkiye'nin Avrupa Birliğine entegre olması noktasında hem hukuk mevzuatının uyumlu hale getirilmesi hem de adalet teşkilatının ihtiyaç duyduğu fiziki mekanların kazandırılması için çalıştıklarını ifade eden Ergin, Türk yargı sisteminin bağımsız, tarafsız, hızlı işleyen bir mekanizmayla milletin adalet beklentisini tatmin eden, sosyal barışı güçlendiren bir noktaya gelmesi için mücadele ettiklerini söyledi.

Ergin, 29 Marttaki seçimlerin sonuçlarıyla ilgili çok fazla yorum yapıldığını bildirerek, şöyle devam etti:

''Vereceğim rakamlarla umarım bu yorumlar sona erer. AK Parti 62, CHP 7, DTP 9 ve MHP 2 ilde birinci parti oldu. CHP 16 ilde ve MHP 11 ilde yüzde 5 oy barajının altında kaldı. CHP 26, MHP 22 ilde yüzde 10 barajını aşamadı. CHP 50 ilde ve MHP 44 ilde yüzde 20 barajının altında kaldı. AK Parti ise Türkiye'nin hiçbir vilayetinde yüzde 20'nin altına inmedi. Türkiye'de 16 büyük şehirden 10 tanesini partimiz aldı. 81 vilayetin 45'ini AK Parti kazandı. Türkiye genelinde 2 bin 947 belediyenin yüzde 50'sinden fazlasını partimiz aldı. Milletimiz 29 Mart seçimleriyle AK Parti'yi birinci yaptı. Bundan sonra 70 milyonun her ferdine ayrı ayrı hizmet götürmek boynumuzun borcudur. Türkiye'nin 7 coğrafi bölgesinde milletimiz AK Parti'yi birinci yaptı. Siyaset tarihinde altın harflerle yazılacak bir dönemden geçiyoruz.''

-KRİZ

Dünyanın dört bir yanında ekonomik kriz bulunduğunun, bunun Türkiye'yi de etkilediğinin altını çizen Adalet Bakanı Sadullah Ergin, şunları söyledi:

''Kriz ülkemizi siyasi istikrarın bulunduğu güçlü bir dönemde yakaladı. Şayet kriz ülkemizi koalisyonlar döneminde yakalasaydı ne halde olacağımızı düşünmek istemiyorum. Güçlü iktidarın olduğu bir dönemde krizi en az zararla geçiştirme gayreti içerisindeyiz. Son 2 ayda krizin etkileri olumlu yöne doğru dönmeye başladı. Umut ediyorum bu durum ilerleyen aylarda daha da gelişecek. İstikrarın getirdiği huzur, bereket, kalkınma, milli gelirdeki artış, turizmdeki yükseliş bu millete refah ve zenginlik olarak geri dönmeye başlıyor.''

Kongrelerin tazelenme ve yenilenme dönemleri olduğunu ifade eden Ergin, yeni bir heyecan ve şevkle çalışmaları hızlandırarak, 2011'de yapılacak seçimlere hazır olunacağını kaydetti.

-''HATAY'I TÜRKİYE'NİN İNCİSİ YAPACAĞIZ''-

Adalet Bakanı Ergin, kentteki herkesle el ele, omuz omuza vererek çalışacaklarını, Hatay'ı Türkiye'nin incisi ve yıldızı yapacaklarını söyledi.

Kentin layık olduğu noktaya getirilmesi için herkese büyük görev düştüğünü belirten Ergin, bunun için gece gündüz çalışacaklarını kaydetti.

Konuşmaların ardından divan başkanlığını AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik'in yaptığı ve tek listeli seçimde, 600 delegenin oyunu alan Adem Yeşildal yeniden başkanlığa getirildi.

Kongrede ayrıca partiye yeni katılan Demokrat Parti Hatay İl Başkanı Cemal Güleryüz ile partinin yönetimindeki 3 kişiye, Bakan Ergin tarafından rozetleri takıldı.

Kongreye, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Sabahattin Cevheri, Hatay milletvekilleri Mustafa Öztürk, Orhan Karasayar, Abdülhadi Kahya, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, ilçe ve belde belediye başkanları ile çok sayıda partili katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*