Ergün: Arslan eli silahlı tek kişi mi?

Ergün: Arslan eli silahlı tek kişi mi?.7865
  • Giriş : 09.01.2009 / 14:01:00

AK Parti Grup Başkanvekili Nihat Ergün, Ergenekon soruşturmasının, hem geçmişteki karanlıkları aydınlatmasını hem de geleceği karartmak isteyenlere fırsat vermemesini temenni ettiklerini söyledi ve ekledi:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ergün, TBMM'de, gazetecilerin, ''Gölbaşı'nda bazı silahlar ve bombalar bulundu, bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?'' sorusu üzerine, soruşturmanın devam ettiğini anımsattı.

Bütün bu gelişmelerin, savcıların talimatı ile yapılan işlemler sonucunda ortaya çıkan gelişmeler olduğunu ifade eden Ergün, şöyle konuştu:

''Gelişmeleri takip etmekten başka yapacak bir şeyimiz yok. Ama umarız bu gelişmeler, Türkiye'nin yakın geçmişindeki karanlık kalmış olan noktaların aydınlatılmasına vesile olur. Türkiye'nin geleceğindeki bazı karanlık noktaların oluşmasına da engel olur. Çünkü, her zaman bir ülkenin geleceğini karartmak isteyenler olabilir. Geçmişte de bazı karanlık kalmış olayların olduğunu görüyoruz. Bu soruşturmaların, çalışmaların hem geçmişteki karanlıkları aydınlatmasını hem de geleceği karartmak isteyenlere fırsat vermemesini temenni ediyoruz.''

Nihat Ergün, ''Operasyonu çok basit görenler, özellikle muhalefetten, 'Bir tane silahla darbe mi yapılırmış?' diyenler vardı. Bunu, bu son bulgularla birlikte nasıl yorumluyorsunuz?'' sorusuna yanıt verirken, muhalefetin siyasi değerlendirmelerini çok doğru bulmadığını söyledi.

-''ELİ SİLAHLI BİR KİŞİNİN...''-

Yargıya intikal eden konular üzerinde, yargılama süreçleriyle ilgili konuşmanın doğru olmadığını ifade eden Ergün, şunları kaydetti:

''Silah, her zaman tehlikeli bir şeydir. Tek bir tane silah bile çok büyük sorunlara yol açabiliyor. Bir tek bombayla yüzlerce insanın ölümüne sebebiyet verilebiliyor. Hatırlarsanız, Danıştay saldırısında sadece bir avukat ve bir silah söz konusuydu. Bir avukatın, eli silahlı bir kişinin meydana getirebileceği sansasyonu ve Türkiye'deki gerilimi Danıştay saldırısında çok gördük. Bir tane tabanca, bir kişi deyip geçmemek lazım. Suçlar ve suçluyla her vesileyle mücadele etmek lazım.''

MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır ise aynı yöndeki soru üzerine, herhangi bir değerlendirmesinin olmadığını ifade ederek, ''Zamanı geldiğinde açıklama yapılacak'' dedi.

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek ise soruları yanıtlamadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*