Ergün Poyraz, Erdoğan'a hakaretten de ifade verecek

Ergün Poyraz, Erdoğan'a hakaretten de ifade verecek.9480
  • Giriş : 30.07.2007 / 09:06:00
  • Güncelleme : 27.03.2010 / 12:47:21

Çete suçlamasıyla gözaltına alınan "Musa'nın Çocukları"nın yazarı, Erdoğan'a hakaretten de ifade verecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ümraniye'deki cephanelik ev ile ilgili yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan gazeteci Ergün Poyraz'ın, “Musa'nın Çocukları” ve “Musa'nın Gül'ü” kitapları nedeniyle de ifadesi alınacak.

Operasyonda gözaltına alınan Star Gazetesi Ankara eski temsilcisi Hayrullah Mahmud, Özel Harekatçı Refik Kurtoğlu ve Vatansever Kuvvetler Güç Birliği Hareketi Başkan Yardımcısı Soner Akmeşe'nin de aralarında bulunduğu 4 kişinin sorguları sürüyor. Sağlık kontrolünden geçirilen zanlılar için savcılıktan ek gözaltı süresi alındı.

Poyraz'ın tedavisi sürüyor

Terörle Mücadele Şubesi'nde rahatsızlanınca kaldırıldığı Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavisi süren gazeteci Ergün Poyraz'ın hem Ümraniye soruşturması hem de Başbakan'a hakaretten ifadesinin alınacağı öğrenildi. Poyraz'ın “Musa'nın Çocukları” ve “Musa'nın Gül'ü” adlı kitaplarında Başbakan Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla hakkında dava açılmıştı. Polise ifade vermeyen Poyraz'ın diğer zanlıları tanımadığını ve onlarla bir bağlantısının bulunmadığını belirterek, “Ben Başbakan'a muhalif olduğum için ve kitaplarımda gerçekleri yazdığım için buradayım. Siz de Başbakan'a muhalif olan gazetecileri gözaltına aldınız” dediği de iddia edildi. 5 zanlının yarın savcılığa sevk edilmesi bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious