Ergün'den Emre'ye gönderme

Ergün'den Emre'ye gönderme.16612
  • Giriş : 03.06.2008 / 08:20:00

GS taraftar, Fenerbahçe'ye transfer olan Emre için düzenlenen ankette ihanet ifadesini kullandı. Eski takım arkadaşı Ergün ise Emre'ye imalı göndermede bulundu...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

55 bini aşkın kişi

Galatasaray camiasında, Emre Belözoğlu'nun Fenerbahçe'ye transfer olmasının yankıları bitmek bilmiyor... Sarı-Kırmızılı taraftarlar, popüler internet sitesi webaslan.com'da konuyla ilgili düzenlenen ankete katıldı. 'Bir sözcükle Emre Belözoğlu'nun Fenerbahçe'ye transferini değerlendirin diye sorsaydık, hangi yanıtı verirdiniz?' başlıklı anketi oylayan 55 bini aşkın futbolseverin yüzde 41,4'ü, 'İhanet' şıkkını seçti. Yüzde 35,3'lük kesim ise 'Nankörlük' seçeneğini işaretledi.

Ortalık karışabilir

Anketteki diğer şıklardan olan 'Profesyonellik'i seçenlerin oranı yüzde 13,8 olarak şekillendi. Taraftarların yüzde 9,6'sı ise tercihini 'Hiçbir şey' seçeneğinden yana kullandı. Futbolseverlerin yanı sıra camianın önemli isimlerinden de Emre Belözoğlu'na büyük tepki yağıyor. Kulübün eski yöneticilerinden Bülent Tulun'un sözleri, tam anlamıyla olay yaratacak, hatta ortalığı karıştıracak cinsten: 'Emre, layık olduğu kulübe gitti!.. Ne diyelim, hayırlı ve de uğurlu olsun...'

Ergün sitem etti!

Bir başka eski yönetici Fatih Gökşen'in yorumu, 'Avrupa'da uzun yıllar geçiren Emre, profesyonelliği iyice özümsemiş ve duygusallığı ikinci plana atmış. Bunlar dünyanın her yerinde olan şeyler. Galatasaray'da Emre'ler çok. Bizim için önemli bir olay değil' oldu.

Cim Bom'un eski futbolcularından Ergün Penbe ise bu transferden üzüntü duyduğunu belirterek, 'Demek ki biz yıllardır bu işi amatörce yapmışız. Emre ise profesyonel bir futbolcu' açıklamasını yaptı.

TUMSPOR

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious