Erhan Tuncel istihbarat elemanı olduğunu kabul etti

  • Giriş : 02.07.2007 / 17:46:00

Erhan Tuncel'in: "Bunlar işsiz güçsüz çocuklar, suçları yok. Herhangi bir art niyet yok" dediği öğrenildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Dink cinayeti duruşmasında olayın azmettiricilerinden olduğu öne sürülen Erhan Tuncel'in, Yasin Hayal için, "Bunlar işsiz güçsüz çocuklar, suçları yok. Herhangi bir art niyet yok" diye konuştuğu öğrenildi. Cinayetin katil zanlısı O.S'nin ise, çocuk mahkemesinde yargılanmak istediği için susma hakkını kullandığı ifade edildi.

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in gazetesinin önünde vurulmasıyla ilgili Beşiktaş'ta bulunan İstanbul Adliyesi'nde görülen duruşma devam ediyor. Duruşmanın başlamasından sonra hava almak için dışarı çıkan müdahil avukatlardan alınan bilgiye göre, Erhan Tuncel ile Yasin Hayal'in duruşma salonunda yan yana oturduğu öğrenildi. Müdahil avukatlardan alınan bilgiye göre; ilk olarak Erhan Tuncel yazılı olarak hazırladığı 3 sayfalık yazılı savunmasını okudu ve mahkeme heyetine sundu. Tuncel'in savunmasında Yasin Hayal ve Tuncay Uzundal'ın paronayak olduğunu ileri sürdüğü, Yasin Hayal için ise "Bunlar işsiz güçsüz çocuklar, bunların suçu yok" dediği belirtildi. Tuncel'in ifadesinde istihbarat elemanı olduğunu kabul ettiği, gerekli yerlere bilgileri ulaştırdığı ve suçsuz olduğunu söylediği öğrenildi.

Tuncel'in yaklaşık yarım saat süren savunmasının ardından Yasin Hayal kendisini savundu. Hayal, 1,5 saat süren sözlü savunmasında Tuncay Uzundal ve kardeşinin şizofren olduğunu iddia ettiği, her şeyi kafalarına Erhan Tuncel'in soktuğunu öne sürdüğü öğrenildi. Hayal'in, siyasi toplantıları Tuncel'in emrinde yaptıklarını ileri sürdüğu bildirildi.

Dink cinayetinin katil zanlısı O.S.'nin avukatının duruşmada bir sosyal hizmetler uzmanı ve çocuk savcısı bulunması gerektiğini ancak yine de ifade verip vermemenin müvekkilinin insiyatifinde olduğunu söylediği, bunun üzerine O.S'nin çocuk mahkemesinde yargılanmak istediği için burda konuşmak istemediğini söylediği ifade edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious