Eric Gerets:'Oyundan ve skordan memnunum'

  • Giriş : 09.08.2006 / 00:00:00

Galatasaray Teknik Direktörü Eric Gerets, 5 - 2 galip geldikleri Mlada Boleslav karşılaşmasında, oynanan oyundan ve alınan skordan memnun olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Karşılaşma sonrasında basın mensuplarına değerlendirmelerde bulunun Eric Gerets, 4 -0'dan sonra 1 dakika içerisinde 2 gol yemelerinin kendilerini sıkıntıya soktuğunu belirerek,"Her zaman böyle olmaz. Hem 5 gol atacaksın, hem de sonsuz mutluk yaşayamayacaksın. Yediğimiz 2 gol sıkıntıya neden oldu. Ama yine de alınan sonuçtan memnunum. Taktik olarak bütün takım söylediklerimizi yaptı. Alınan sonuç umarım Şampiyonlar Ligi için yeterli olur. Şampiyonlar Ligi'ne kaldık görüşünüze katılıyorum"diye konuştu.

Karşılaşmada Necati ve Hasan Şaş'a taktik gereği ilk 11'de yer vermediğini belirten Belçikalı çalıştırıcı,"Ankaraspor maçında hata yaptılar ve ceza görecekler. Ama bugünkü maçta olmayışları cezadan dolayı değil, taktik gereği. Son 10 dakikada yaşadığımız sıkıntı herkesi üzdü. 80 dakika iyi oyna, 4 - 0 yakala 2 dakikada 2 gol ye. Bu durum kulubüde insanı yerle bir ediyor. Futbolda böyle şeyler yaşanıyor." değerlendirmesinde bulundu. Gerets, karşılaşmada üstün bir performans ortaya koyan Arda için ise,"Arda gibi formda olan gençler her zaman oynar. Ama bazen gençlerle başlamak biraz sıkıntıya yol açabiliyor." dedi.

Belçikalı çalıtırıcı, bir basın mensubunun," Yönetimden Okan'ı oynatmanız veya oynatmamanız hususunda bir görüş geldi mi?" şeklindeki sorusuna ise, şu cevabı verdi: "Yönetim kurulumuz birgün bize şu oyuncuyu oynat, bunu oynatma derse bu gördüğünüz ekip o zaman burada olmaz."

Gerets, Kulüp 2. Başkanı Adnan Polat'la fikir ayrılığı yaşadığı şeklindeki bir soru üzerine de ,"Türkiye gerçekten bir mecara ülkesi. 83 puanla geçen yıl şampiyon oluyorsun, bu sene bir maçta berabere kalınca herşey yazılıp çiziliyor. Bunlara rağmen yine de şamipyon olacağız. Zaten Adnan Polat gerekli açıklamayı yaptı. " cevabını verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious