Erik Gerets futbolcularına kızdı

  • Giriş : 13.05.2007 / 00:00:00

Gerets, "Dostluk, arkadaşlık başkadır. Ama G.Saray'ın burada başarısı söz konusuysa o zaman bazi arkadaşlarımız da burada bu neticeye katlanmak mecburiyetindeler" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Erik Gerets, son dakikalarda yedikleri golle 1-1 beraberlikle ayrıldıkları Sivasspor maçının ardından yaptığı açıklamada, sonuçtan dolayı çok kızgın olduklarını söyledi.

Oyunu orta alanda iyi dengelediklerini ve pozisyonlar bulduklarını ifade eden Gerets, şöyle konuştu:
"1-0 öne geçtikten sonra da pozisyonlarımız oluştu. Rakip de açıldı. Ondan sonra daha fazla pozisyonlar bulduk ve bunları maalesef değerlendiremedik. Bu gol gerçekten bizi çok fazlasıyla sadece üzmüyor, sonuna kadar kızdırıyor. Ve sezon sonunda bazı futbolcularımız gerçekten 1-2 kritik eleştiriyle karşı karşıya kalacaklar. Çünkü bu düzeyde eğer böyle bir sonuca sahip çıkamıyorsak o zaman bu futbolcularımızın kalitesiyle de ilgilidir. Dostluk, arkadaşlık başkadır. Ama Galatasaray'ın da burada başarısı söz konusuysa o zaman bazı arkadaşlarımız da burada bu sonuca katlanmak zorundalar."

Futbolcularının kimi şeyleri düşünmeleri gerektiğini, karşılaşma sırasında önde oldukları sırada bir taç atışı kazandıklarını ifade eden Gerets, şunları kaydetti:

"Orada neredeyse biz depar atarak bu tacı kullanıyoruz. Burada profesyonellik de söz konusudur. Profesyonel davranmak söz konusudur. Son 15 dakikada ne kadar top kaybı oldu, onları hep beraber gördük. Bir Iliç'in, Carusca'nın toplara böyle sahip olamaması, top kaybının çok fazla olması bizim oyunumuzu olumsuz biçimde etkiledi. Sonuçta da biz burada bu sonuca katlanmak zorundayız."

Gerets, sezon başında takıma takviye yapılmadığının ve istediği transferlerin yapılmadığının belirtilmesi üzerine, şöyle konuştu:
“Sizler de biliyorsunuz, sezon başında değişik düşünceler vardı ama bunların hiçbirisi maddi durumlarımızdan dolayı gerçekleşemedi. Ayrıca bizim burada sarı kart cezalıları ya da sakatlıklardan dolayı da kadroda kimi değişiklikler yapmamız gerekti. Ve sonuçta biz bu sezonu böyle geçirmek zorunda kaldık.”

TRANSFER BEKLENTİLERİ

Gelecek sezon yönetimden nasıl bir transfer politikası beklediği yönündeki bir soruyu ise Gerets, “Bizim burada sezon sonunda tabii ki iyi bir analiz yapmamız gerekiyor. Ve ondan sonra da yönetimle oturup çok ciddi bir biçimde değerlendirme yapmamız gerek. Çünkü biz buraya alacağımız futbolcuların gerçekten kadroda olanlardan mevcutlardan çok daha iyi olmaları gerekiyor. Yoksa hiç almayalım” diye yanıtladı.

Gerets, gelecek sezon Galatasaray'da forma giyecek Servet Çetin'i nasıl bulduğunun sorulması üzerine, “O daha rakip oyuncumuzdu. Kendi kalesine gol atmadığından dolayı da memnunum” dedi.

SİVASSPOR CEPHESİ

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun ise, Futbol adına güzel şeyler yaptıklarına inandıklarını belirterek, "İyi oynadık ve özellikle ikinci yarıda çok baskılı bir oyun ortaya koyduk. Galatasaray gibi güçlü bir takımdan son dakika da olsa 1 puan aldık. Dolayısıyla önümüzdeki maçlara bakacağız ve yolumuza devam edeceğiz" diye konuştu.

Uygun, maçın hakemleriyle ilgili bir soru üzerine, "Ben, Türk hakemlerine inanıyorum. İnanıyorum ki onlar birçok şeyi başaracaktır. İyiniyetli bir hakem vardı. Gördüklerini çalmaya çalıştığına inanıyorum. Sadece bana göre hakemlerin kondisyon problemi var, başka bir problemleri yok" dedi.

Sivasspor'un beraberlik golünü atan Gürhan ise, ikinci yarıda çok baskılı oynadıklarını, galibiyeti hakettiklerini, ancak maçtan beraberlikle ayrıldıklarını kaydetti.

Fenerbahçe'den kiralık olarak Sivasspor'a geldiği hatırlatılan Gürhan, Fenerbahçe'nin, kendisinin attığı golle şampiyonluğunu ilan ettiğinin belirtilmesi ve bu konudaki duygularının sorulması üzerine, "Tabii ki güzel bir duygu. Bu yıl Fenerbahçe ile sözleşmem bitiyordu. Ben yine Fenerbahçe ile 3 yıllık bir sözleşme imzaladım. Buradan da bunu açıklamak istiyorum. Şampiyon olmalarına biraz da katkım olduysa 100. yılda ne mutlu bana" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious