Erivan'a kaç gazeteci gidecek?

Erivan'a kaç gazeteci gidecek?.19064
  • Giriş : 05.09.2008 / 12:41:00

Cumhurbaşkanı Gül’ün Ermenistan ziyaretinin ayrıntıları netleşiyor. Gül’ü Erivan’a götüren uçakta Le Monde, Le Figaro, AP, Reuters ve AFP temsilcileri de olacak. Ermeni bir gazeteci de uçağa davetli.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İstanbul'da yayımlanan Ermeni gazetesi Jamanak'ın genel yayın yönetmeni de davet edildi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiye-Ermenistan 2010 Dünya Kupası grup eleme maçını izlemek için yarın Ermenistan'a gidiyor. Cumhurbaşkanı Gül'ü Erivan'da Ermenistan Dışişleri Bakanı karşılayacak. Havaalanından devlet başkanlığı sarayına geçecek olan Gül, burada Ermenistan lideri Serj Sarkisyan'la bir saat görüşecek. Görüşmede ikili ilişkiler, Dağlık Karabağ sorunu ve Türkiye'nin Kafkasya'da çıkan savaşın ardından gündeme getirdiği Kafkas İstikrar Platformu gibi konular ele alınacak.

Görüşmenin ardından Sarkisyan ve Gül birlikte milli karşılaşmanın oynanacağı Hrazdan Stadyumu'na giderek maçı seyredecek. Cumhurbaşkanı Gül, maçın ardından hemen Türkiye'ye dönecek.

Çankaya Köşkü, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Ermenistan ziyaretinin dış dünyada mümkün olduğu kadar çok ses getirmesini istiyor. Bu nedenle Cumhurbaşkanı Gül'ün Erivan'a gideceği uçağa yabancı basın kuruluşlarının temsilcileri de alınacak. Gül'ün uçağında Ermeni diasporasının büyük önem verdiği Fransız gazeteleri Le Monde ve Le Figaro'nun temsilcileriyle AP, Reuters ve AFP'nin Türkiye temsilcileri olacak.

Cumhurbaşkanı ayrıca, İstanbul'daki Ermeni cemaatinin ünlü gazetesi Jamanak'ın yayın yönetmenini Ara Koçunyan'ı da uçağına davet etti. Gül, uçakta gazetecilere özel röportaj verecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*