Erivan'da tarihi sınav!

Erivan'da tarihi sınav!.26377
  • Giriş : 06.09.2008 / 10:13:00

2010 Dünya Kupası Güney Afrika yolculuğumuz bugün başlıyor. Yer; Erivan... Rakip; Ermenistan... Bu, iki ülke arasındaki ilk resmi sınav... Umut ediyoruz; Önce dostluk kazansın, sonra da Fatih Terim ve Bizim Çocuklar...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Euro 2008'de hasılat rekorları kırmıştık.Şimdi aynı kahramanlar, bambaşka bir serüvenle yine huzurlarınızda... İddia ediyoruz; bu film, 2010'a kadar kapalı gişe oynayacak. Evet dödüler. Onlar kim mi?
Bizim işimiz ne siyaset ne de politika... Varımız yoğumuz Futbol olsun bugün... Semih atsın, Volkan kurtarsın ve
70 milyon yürek, bir kez daha sabahlara kadar zaferi kutlasın...

ERMENİSTAN
Berezovsky
Mkrtchyan
Grigoryan
Arzumanyan
Hovsepyan
Edigaryan
Arakelyan
Artavazd K.
Pachajyan
Arman K.
Manucharyan

TÜRKİYE
Volkan
G. Gönül (İ.Kaş)
Servet
Gökhan Zan
Hakan Balta
Arda
Aurelio (M.Topal)
Emre
Tuncay
Mevlüt
Semih

STAT: Hrazdan
SAAT: 19.00
YAYIN: TRT
HAKEM: Tom Henning Ovrebo (Norveç)

Millilerimiz"e ilgi büyük
Ermenistan"da A Milli Takımımız"a halk büyük ilgi gösterdi. Endişe edilenin aksine organizasyonda hiçbir aksaklık yaşanmazken, bazı futbolseverler oyunculardan imza almak için birbirleriyle yarıştı. Yetkililer, Ermeni futbolseverlerin ilgisinden memnun olduklarını belirtti.

Babalar ekranda!
2008 Avrupa Futbol Şampiyonası öncesinde, Milli Takım anneleriyle hazırladığı reklam filmiyle adından söz ettiren TTNet, bu kez milli futbolcuların babalarını kameraların karşısına geçirdi. Futbolculardan Arda Turan, Servet Çetin, İbrahim Kaş, Uğur Boral, Volkan Demirel, Gökhan Gönül, Kazım Kazım ve Semih Şentürk"ün babaları reklam filminde bir çay bahçesinde neşe ve coşku içinde langırt oynarken ekranlara gelecek.

Grupta iki maç var
Ay-Yıldızlı ekibimizin mücadele ettiği 2010 Dünya Kupası Elelemeri 5. Grup"ta Türkiye-Ermenistan karşılaşması dışında 2 maç oynanacak. Brüksel"de Belçika, Estonya"yı ağırlayacak. İspanya ise, Bosna Hersek karşısında puan arayacak.

Yüzde 85 yeneriz!
Türkiye, bugünkü Ermenistan maçı öncesinde A Milli Takımımız"a inanıyor... TFF"nin resmi internet sitesinde düzenlenen, “Sizce A Milli Takımımız"ın, Ermenistan ile oynayacağı maç nasıl sonuçlanır?” anketinde, katılımcıların yüzde 85"i “Türkiye kazanır” derken, yüzde 4 beraberlik, yüzde 11 ise rakibin galibiyetine şans tanıdı.

Erkasap Belçika"da
AMilli Takımımız antrenörlerinden Müfit Erkasap, çarşamba günkü rakibimiz Belçika"yı izlemek için Brüksel"e gitti. Erkasap"ın, rakiple ilgili ayrıntılı bir rapor hazırlayacağı ve Fatih Terim"e sunacağı bildirildi.

Basın mensuplarına eziyetErmenistan-Türkiye karşılaşması öncesinde, Futbol takımı ve yetkililer büyük bir titizlikle ağırlanıyor ancak basın mensuplarına karşı tutunulan tavır, sıkıntı yarattı. Basın tribününe girmek için uygulanan gereksiz prosedür tepki çekti. Ermenistan Dışişleri Bakanlığı"nda doldurulan formlar sonrasında, çalıştığı kuruluşlardan faks ve mail aracılığıyla belge alıp görev yaptıklarını kanıtlayan Türk basın mensupları tam anlamıyla eziyet çekti.

Ümitler sahnede
Ümit Milli Takımımız, bu akşam Çek Cumhuriyeti Ümit Milli Takımı ile karşı karşıya gelecek. Bursa Atatürk Stadı"ndaki karşılaşma, saat 21.30"da başlayacak ve maçı Macar hakem Istvan Vad yönetecek.

FANATİK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*