Erkan, Clinton'a ilk karnesini gönderdi

  • Giriş : 16.06.2006 / 00:00:00

ABD eski başkanı Bill Clinton'un Türkiye'ye yaptığı ziyarette burnunu tutması ile gündeme gelen Erkan bebek olarak anılan Erkan Işık bugün ilk karnesini aldı. Erkan, karnesini dedem dediği Clinton'a gönderecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bu sahne ile hep gündemde kalan Erkan, daha sonra Clinton'la mektuplaşmaya devam etti. Kocaeli'de özel bir okula başlarken, yazdığı mektubun cevabında Clinton, başarılarını görmek istediğini belirtmişti.

Bugün okuduğu okulda ilk karnesini alan 7 yaşındaki Erkan Işık, pekiyilerle dolu karnesini Clinton'a gönderecek. Bir de mektup yazan Erkan, daha önce yazdığı mektuba cevap yazdığı için memnuniyetini dile getirdi.

Erkan bebek mektubunda şu sözlere yer verdi; "Depremden sonra beni kucağınıza aldığınızda henüz küçük bir bebektim, sizi tam olarak hatrılamıyorum. Ama ailemden sizi sürekli dinliyorum ve TV'den haberlerinizi izliyorum. Şu anda ilköğretim 1. sınıftayım. Tüm okul öğrencileri sizi benim sevgili dedem olarak biliyor. Bana, senin deden kim diye sorduklarında, benim dedem Başkan Clinton, diyor. Eğer bir gün Türkiye'ye gelirseniz, arkadaşlarım gibi ben de sizi okulumuzda görmek istiyorum. Bana yazdığınız mektupta başarılılarımı görmek istiyorsunuz. Ben de bu yüzden size başarılı karnemi gönderiyorum."

Karnesini elinde aldığı öğretmeni Nilgün Bayram, Erkan'ın ilk geldiğinde çok küçük olduğunu belirterek, şimdi daha aktif hale geldiğini söyledi. Bayram, Erkan'ın çok başarılı bir öğrenci olduğunu ve karnesinin tamamının 5 olduğunu ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious