Erkan Mumcu, eylül ayında olağanüstü kongre kararı aldı

Erkan Mumcu, eylül ayında olağanüstü kongre kararı aldı.7961
  • Giriş : 20.07.2007 / 15:32:00

Erkan Mumcu, partisini eylül ayı içerisinde olağanüstü kongreye çağıracağını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

22 Temmuz seçimlerine giremeyen Anavatan Partisi'nde bir şok yaşanmıştı. Partinin ağır toplarının bir kısmı Mumcu'yu eleştirirken bir kısmı da Mumcu'ya destek çıkmıştı. Mumcu ise bugün çok önemli bir karar aldı.

Mumcu, yaptığı yazılı açıklamada, 2-3 Haziran'da yapılan Olağan Büyük Kongre'nin; Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin siyasi etkileri, birleşme süreci ve erkene alınan seçim takviminin belirlediği olağanüstü şartlarda hayata geçirdiklerini belirtti.

Yeni döneme ilişkin kararlar almak ve geride bırakılan dönemin tam bir muhasebesini yapmak üzere parti genel kurulunun toplanmasında yarar gördüğünü kaydeden Mumcu,''Hiç şüphesiz; genel başkan olarak kendi sorumluluğumda olan konuların muhasebesini de genel kurulun hem bilgisine hem de onayına sunmak, siyaset anlayışımın ve birey olarak ahlakımın bir gereğidir'' dedi.

Ağustos ayı başlarında yapılacak MKYK toplantısında kararlaştırılacak takvime göre, genel başkanlık yetkilerini kullanarak partiyi eylül ayı içerisinde olağanüstü kongreye çağıracağını bildiren Mumcu, bunun, genel başkanlık dahil partinin tüm yönetiminin yeniden belirleneceği bir kongre olacağını ifade etti. Mumcu, açıklamasında, ''Şahsıma yönelik husumetler yüzünden Anavatan Partisi'nin yıpratılmaya çalışıldığı bu süreçte, partimizin kaderi hakkında harici taarruzlara meydan vermeden, partimin gerçek sahipleriyle birlikte geleceğimizi belirleme iradesini hep birlikte ortaya koyacağımıza inanıyorum'' ifadesine yer verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious