Erkan Mumcu, sağduyu çağırısı yaptı

  • Giriş : 26.11.2006 / 00:00:00

Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, ülkenin terörden kurtulmasının yolunun içerde birlik ve beraberlik sağlamaktan geçtiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Erkan Mumcu, Rumeli Balkan Federasyonu'nun 1. Olağan Genel Kurul toplantısına katıldı. Burada bir konuşma yapan Mumcu, ülkenin karşı karşıya olduğu terör belasınadan kurtulmanın yolunun birilerinden himmet beklemekle olmayacağına dikkat çekti. Mumcu, "Bizim için dünyanın bir ucu Viyana, bir ucu da Sincan'dır. Yanlış anlamayın, Ankara Sincan değil, Doğu Türkistan Sincan. Düşünceniz böyle değilse, Diyarbakır'ı müdafa edemezsiniz." şeklinde konuştu.

Konuşmasında sıklıkla birlik mesajı veren Mumcu, Rumeli Balkan Federasyonu'nun logosunu gösterek: "Bu logoyu yapan arkadaşı tebrik ediyorum. Oraya iy bakın, sivil toplum kuruluşlarının oluşturduğu soy ve memleket birliklerine ihtiyaç duymayabilirdik. Ama vatanın kalan parçasını korumak için böylesi birliklere ihtiyaç var. Bu hilal altında huzur ve birlik içinde yaşamalıyız" dedi.

İstiklal Marışı'nın ilk kıtasını okuyan Mumcu sözlerini şöyle sürdürdü: "Bir arada yaşayabilmek için birlik olmalıyız. İnsanı yeryüzünde Allah'ın bir halifesi bilmeliyiz. Size neden 'Evladı Fatihan' deniyor biliyor musunuz? Çünkü fetih eden, işgal eden değildir. Amerika'nın anlamadığı şey budur. Fetih, aşkla kucaklaşmadır. Fetih, sevgiyle haşrolmaktır."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious