Erkan Mumcu: DP defterini kapattık

Erkan Mumcu: DP defterini kapattık.11264
  • Giriş : 01.06.2008 / 13:45:00

Mumcu, ''Görüşmelerden sonuç alamadıklarını, bu yüzden DP defterini kapattıklarını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, ''Görüşmelerden sonuç alamadıklarını, bu yüzden DP defterini kapattıklarını, yerel seçimlerde birleşmenin söz konusu olmadığını'' bildirdi.

Mumcu, Güneydoğu ziyareti öncesi geldiği Osmaniye'de, partisinin il teşkilatında partililere hitap ederek, ''Konya'ya deniz getiren siyasetçilerden olmadığını, Osmaniye'ye deniz getirmeye gelmediğini'' söyledi.

AK Parti'nin Türkiye'ye demokrasiyi getiremediğini savunan Mumcu, ''7 yıllık iktidarları döneminde, sadece Siyasi Partiler Kanunu'nda bir şey değiştirdiler, o da antidemokratik çıktı. CHP ile anlaşarak, Anavatan Partisi'nin hazine yardımını kestiler. Ancak kapatma kararı gelirse, kendi çıkardıkları kanun şimdi kendilerini vuracak. Dünya, etme bulma dünyası'' dedi.

Mumcu, kapatma davasının bir çözüm olduğuna inanmadığını belirterek, ''Partileri kapatıp, kapatmama kararı millete aittir. Sevinmiyorum ama Türkiye'yi böyle bir tabloya mahkum ettikleri için sorumlu olduklarını düşünüyorum. AK Parti'yi milletin tasfiye etmesi lazımdı. Çünkü milletin kapattığı bir daha sonsuza kadar hayat bulamaz'' diye konuştu.

Yerel seçimlerde Demokrat Parti (DP) ile birleşme gibi bir durumlarının olmadığını ifade eden Erkan Mumcu, ''Görüşmelerden sonuç alamadık. Artık DP defterini kapattık. Yerel seçimlerin erkene alınmasını zor ihtimal olarak görüyorum. Genel Kurulumuzu yaparak mahalli seçimlerin hazırlıklarına başlayacağız'' şeklinde konuştu.

Erkan Mumcu, daha sonra partililerle basına kapalı olarak bir görüşme yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious