Erkan Mumcu hakkında çıkan haberleri yalanladı

Erkan Mumcu hakkında çıkan haberleri yalanladı.11264
  • Giriş : 26.04.2008 / 22:09:00

Mumcu, darbeden korktuğu için Cumhurbaşkanlığı seçiminde oy kullanmadığı iddiasını yalanladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, "Askerin zorunlu ikamet için götüreceği yer ve isimler belli" haberini asılsız olduğunu söyledi.
Mumcu Sabah Gazetesi'nin bugünkü sayısında yer alan "Seni de beni de götürecekler" başlıklı habere ilişkin bir açıklama yaptı.

Mumcu açıklamasında Muharrem Sarıkaya imzası ile yarın başlayacağı duyurulan haberin tamamen asılsız ve gerçek dışı olduğunu bildirdi.

Mumcu açıklamasında şu görüşler yer alıyor:

"SABAH, 1. yılında 27 Nisan e-muhtırası dosyasını açtı" başlıklı yazı dizisine ilişkin, şahsıma atfen yer verilen haber tamamen asılsız ve gerçek dışıdır.

İlgili yazı dizisi öncesinde Muharrem Sarıkaya ile görüştüm. Görüşmede (habere konu olan ismi bilinmeyen) ANAP'lı eski vekil olarak tarif edilen kişinin sözleri bana soruldu. Ben de "herhangi bir kişi ya da milletvekili ile böyle bir görüşmemin ve diyaloğumun hiçbir biçimde söz konusu olmadığını, böyle bir şeyin yaşanmadığını ve böyle bir şeyin olmadığını" Muharrem Sarıkaya'ya bizzat söyledim.

Hal böyleyken ve ilgili haber tarafımdan en başından yalanlanmış iken, konunun yazı dizisi başlangıç duyurusunda yer almasını ve bana atfen kaleme alınmasını kabullenmem mümkün değildir. Bu tutum, basın meslek ve ahlak ilkeleri ile de bağdaşmaz.

Kişilik haklarımın korunması için konuyu yargıya taşıyacak ve gerekli bütün hukuksal girişimlerde bulunacağım. Defalarca söylediğim gibi tekrar söylüyorum: Ne böyle bir telkine muhatap olduk, ne de böyle bir endişemiz oldu. Biz, Cumhurbaşkanını halkın seçmesi konusunda 4 yıl boyunca ısrar ettik ve nihayet düşüncelerimizi kabul ettirdik.

Bir taraftan seçimi AK Parti'nin yapması yönünde beklentisi olan sözüm ona muhafazakar çevreler, diğer taraftan Cumhurbaşkanlığında ancak CHP'nin uygun göreceği birinin bulunmasını arzu edenler; bizim kararlılığımız ve tavrımız karşısında hayal kırıklığına uğramış olabilirler. Uydurma haberlerin ve yalan kampanyalarının arkasında yatan gerçek; örnekleri görüldüğü üzere bu çevrelerin bize olan hınçlarını çıkarma arzularıdır.

Basınımıza ve kamuoyumuza saygıyla duyurulur."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious