Erkan Mumcu özür diledi

Erkan Mumcu özür diledi.11661
  • Giriş : 03.06.2007 / 17:15:00
  • Güncelleme : 03.06.2007 / 20:43:00

Erkan Mumcu, Türkiye için büyük bir fırsat kaçırıldığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Erkan Mumcu, Türkiye için fırsat kaçtı dedi, Yılmaz'dan özür diledi. Anavatan lideri Erkan Mumcu, Sağda birlik çabalarının sonuçsuz kaldığını ve Türkiye için büyük bir fırsat kaçırıldığını söyledi. Mumcu, Mesut Yılmaz'ı Öcalan'la mukayese ettiği sözlerinden dolayı da özür diledi.

Anavatan Genel Başkanı Erkan Mumcu, eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz'ın terörist başı Abdullah Öcalan'dan daha az sevildiğine ilişkin sözleri nedeniyle Mesut Yılmaz'dan özür diledi.

Ankara Aski Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen Anavatan Partisi Kongresi'nde konuşan Erkan Mumcu, Mesut Yılmaz'ı kastederek söylediği "Bakın bakalım kamuoyu araştırmaların en sevilmeyeni kim? Abdullan Öcalan mı bir başkası mı?" şeklindeki sözleri nedeniyle Mesut Yılmaz'dan özür diledi. Erkan Mumcu, "Bir soru üzerine, içinde bulunduğum şartlar gereği öfkeyle konuştum. Öfkemde haklıydım ama sözlerimde haklı değildim. Bunun için, başta hak sahibi olmak üzere, bu beyanımdan incinen herkesten özür diliyorum. Şartlar belki beni mazur gösterebilir, ama ben mazereti değil, dürüstlüğü tercih ediyorum" şeklide konuştu.

Bu sırada salonda bulunan delegeler Mumcu'yu uzun süre alkışladı ve "Türkiye seninle gurur duyuyor" şeklinde tezahürat yaptı.

Demokrat Parti ile birleşme çalışmalarının olumsuz sonuç vermesine de değinen Erkan Mumcu, "Yazık oldu, Türkiye için büyük bir fırsat kaçırılmıştır. İnşallah başka fırsatları yaratmak bizlere nasip olur" dedi. Birleşmenin gerçekleşmemesi nedeniyle DP Genel Başkanı Mehmet Ağar ve kendisinin halka bir özür borcu olduğunu dile getiren Erkan Mumcu, "Kendi adıma iyi niyetim ve fedakarlığım yetmediği için sorumluluğumu kabul ediyorum ve ülkemden özür diliyorum. Geçmişin hesabını kurcalamak niyetinde değilim. Kimseyi suçlayacak da değilim. Bunun kararını tarih verecektir. Millet bunun muhasebesini vicdanında yapacaktır" diye konuştu.

DP ile birleşmenin gerçekleşmemesi üzerine Anavatan Partisi'nin nasıl hareket edeceği konusuna da açıklık getiren Erkan Mumcu, DP dışında kendileriyle görüşme tabelinde bulunanlar olduğunu, ancak etik olmadığı gerekçesiyle onlarla görüşmediklerini bildirdi. Mumcu, "Bütünleşmede sadakatimizi bu saate kadar sürdürdük. Görüşme talepleri oldu, ama etik olmadığı gerekçesiyle bu görüşmeleri reddettik. Anavatan müstakil olarak kendisi için ihtimalleri değerlendirmekte özgürdür" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious