Erkan Mumcu'dan 'adalet' çıkışı

Erkan Mumcu'dan 'adalet' çıkışı.12202
  • Giriş : 31.05.2008 / 13:47:00

Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, "Türkiye'nin ihtiyacı özgürlük değil, adalettir. Türkiye'de herkes özgür. Türkiye'de olmayan şey, adalettir" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Mumcu, yerel seçim çalışmaları ve partililerle fikir alışverişinde bulunmak amacıyla geldiği Adana'da düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin giderek bir yangın yerine döndüğünü öne sürdü.

Türkiye'de yoksulluğun derinleştiğini, hemen hemen ülkenin her köşesinde çok yaygın aile facialarının yaşandığını ifade eden Mumcu, yüz binlerce kişinin ödeyemediği borçların baskısı altında haciz ve icralık olduğunu, yüz binlercesinin de yakınlarından aldıkları borçları ödeyememenin mahcubiyetini yaşadığını savundu.

Türkiye'nin biran önce gelir adaletini temin edici akılcı projelere ihtiyacı olduğunu kaydeden Mumcu, "Türkiye'nin ihtiyacı özgürlük değil, adalet. Türkiye'de herkes özgür. Ama, Türkiye'de olmayan şey adalet. Dolayısıyla her alanda özgürlüğün teminatı olan adaleti güvenci altına almadıktan sonra, gelir adaletini mümkün kılmadıktan sonra bu ülkede insanların huzur içinde yaşamalarını beklemek çok imkanlı gözükmüyor" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious