Erkan Mumcu'dan Fransa'ya tepki

  • Giriş : 12.10.2006 / 00:00:00

ANAVATAN Genel Başkanı Mumcu, ''Fransa Parlamentosu'nun aldığı karar kuşkusuz Türkiye'ye karşı olan düşmanca bir tutumun belgesidir" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Partisinin İl Divan Kurulu Toplantısı'na katılmak üzere Aydın'a gelen Mumcu, Germencik ve İncirliova ilçelerine düzenlediği geziler sırasında gazetecilerin sorularını cevapladı. Mumcu, burada yaptığı konuşmasında, tarihimizde olmayan bir olaydan ötürü utanmamıza gerek olmadığını savundu.

Fransa'ın soykırımın inkarını suç sayan kararı düpedüz soytarılık olarak değerlendiren Erkan Mumcu, AK Parti hükümetin vereceği tepkiyi beklediğini söyledi. Alınan kararın ardından Türkiye'nin ulusal onurunu koruma gününün geldiğine işaret eden Mumcu, "Onurunuza dönük saldırılara seyirci kalırsanız, bu sizin için bir zillet durumuna gelir. Fransa'ya karşı ticari, ekonomik her türlü boykotun uygulanması gerekmektedir. Biz millet olarak onları dize getirebilecek güce sahibiz. Doğrudan Ermenileri muhatap alan hiçbir şey doğru değildir. Bu olayın sorumlusu tek tek Fransızlar, Ermeniler değildir. Bu olayın sorumlusu Fransız siyasetidir. Ekonomik boykot yapmak doğrudur. Ekonomik boykot, üç günde vazgeçilmeden yürütülmelidir'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious