Erkan Mumcu'nun katıldığı düğünde tüfekler ateşlendi

Erkan Mumcu'nun katıldığı düğünde tüfekler ateşlendi.14593
  • Giriş : 12.05.2008 / 22:08:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 17:26:39

Erkan Mumcu ANAVATAN Partisi Batman İl Başkanı Kemal Tarhan'ın oğlunun düğün törenine katıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

ANAVATAN Partisi Batman İl Başkanı Kemal Tarhan'ın oğlunun düğün törenine katılan Genel Başkan Erkan Mumcu, Kürtçe şarkılarının çalındığı düğünde halay çekerken; uzun namlulu silah ve tabancalar ile havaya ateş edildi. Silahların uzun süre susmaması üzerine Mumcu çevredekilere, "Fazla silah sıkmayın" uyarısında bulundu.

Anavatan Partisi Batman İl Başkanı Kemal Tarhan'ın oğlu Barış Tarhan ile Ankara Siyasal Bilimler Fakültesi öğrencisi Emel Kılıç'ın Beşiri ilçesi'ne bağlı Bahçeli Köyü'nde yapılan düğün töreni renkli geçti. Anavatan Genel Başkanı Erkan Mumcu, Genel Sekreter Muharrem Doğan, Güneydoğu'daki İl Başkanları, DTP'li Beşiri Belediye Başkanı Burhan Kurhan ve çevredeki köylerden 2 bin kişinin katıldığı düğün töreninde Erkan Mumcu, kürtçe türküler eşliğinde çekilen halaya katılırken, uzun namlulu silah ve tabancalar ile peşpeşe havaya ateş edildi. Küçük çocuklar korku içinde kulaklarını elleriyle kapatırken Mumcu, silahların susması için Genel Sekreteri Muharrem Doğan'a "Fazla silah sıkılmasın, görünmez bir kaza yaşanabilir" uyarısında bulundu. Mumcu'nun uyarısına rağmen silahlar bir süre daha sıkıldı.

Erkan Mumcu, köylülerin büyük ilgisiyle karşılaştı. Düğüne katılanlarla sohbet eden, ardından da fotoğraf çektirmek isteyenlerin cep telefonlarına `düğün hatırası' pozu veren Mumcu, yerinde oturamadı. Köydeki küçük çocukları kucaklayıp sohbet eden Mumcu, beraberinde getirdiği üç poşetteki çikolataları da çocuklara dağıttı. Emel- Kemal Tarhan çifçinin nikah şahitliğini Düzce Anavatan İl Başkanı Zekeriya Korkmaz ile birlikte yapan Mumcu, çifte nasihatta bulunarak evlilik cüzdanını da gelin Emel Tarhan'a teslim etti.

KÜRT SORUNU BARIŞÇIL YÖNTEMLE ÇÖZÜLMELİ

Düğünde halay çekerken yörenin ezgilerine hayranlık duyduğunu belirten Mumcu daha sonra şunları söyledi:

"Türkiye çok güzel bir ülke. Ne yazık ki, 30 yıldır süren ve binlerce insanın yaşamına mal olan teröre çözüm bulunmaması hepimizi üzüyor. Türkiye aslında bu meseleyi kendi dinamikleriyle çözebilir. Bu kahredici tablo karşısında `kolay çözülebilir' dediğimizde, birileri kızıyor. Fakat artık bu sorun barışçıl yöntemleri de deneyerek çözülmelidir. Türbanın çıkış kaynağı sorunu neyse, Kürt sorunu da böyledir. Bakanlığım döneminde bu sorunun çözümü konusundaki raporları Başbakan, Bakanlar ile Genelkurmay Başkanı'na verdim. Bakanlar Kurulu'nda da Kürt kökenli Bakanların konuşmasını istedim ama, onlar susmayı tercih etti. AKP hükümeti, Kürt sorunu için de bir fırsattı, fakat ne yazık ki bu değerlendirilmedi" diye konuştu.

GAZETEVATAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious