Erkan Mumcu'nun yerine kimler aday?

Erkan Mumcu'nun yerine kimler aday?.12202
  • Giriş : 11.09.2008 / 23:21:00
  • Güncelleme : 11.09.2008 / 23:21:56

Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu neden başkanlıktan çekildi? Divan toplantısında neler oldu?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Anavatan Genel Başkanı Erkan Mumcu; uzun süre suskun kaldıktan sonra ani bir şekilde başkanlık divanını toplayıp yaptığı açıklama ile arkadaşlarını şoka soktu.

MUMCU NEDEN ÇEKİLDİ

Başkanlık divanı toplantısında arkadaşlarına Genel başkanlığı 18 Ekimdeki kongrede bırakacağını söyleyen Mumcu'ya birçok arkadaşları ' Çekilme Genel başkanım' ısrarında bulundu ise de Mumcu kararında ısrarlı olduğunu ifade ederek başkanlıktan çekilme gerekçesini ise şöyle açıkladı.

“ Arkadaşlar partiye yeni bir yüz yeni bir kan gerekli. Bunu kazandırmak için çekiliyorum. Başka bir neden yok”

MUMCU'NUN YERİNE ADI GEÇEN ADAYLAR

Anavatan Genel Başkanı Erkan Mumcu'nun çekilme açıklamasından sonra parti içi kulislerde Genel Başkan adayı olacakların isimlerinin zikredilmesi dikkat çekti.

Genel Başkan Yardımcılarından Murat Akdeniz, Ebru Kurban Yaldız, Salih Uzun ve Niyazi Kahveci'nin yanı sıra Ahmet Özal ve Üsküdar İlçe Başkanı Metin Karadayı'nın isimleri Genel başkan adayları olarak geçtiği öğrenildi.

Parti içinde ise ibrenin, Kadın Kolları ve Gençlikten sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ebru Kurban Yaldız ile eskiden İstanbul İl başkanlığı da yapmış olan Genel Başkan Yardımcısı Murat Akdeniz'den yana olduğu belirtiliyor.

MESUT YILMAZ'I GETİRME ÇABALARI

Öte yandan alınan bilgilere göre birçok parti yöneticisinin Mesut Yılmaz'ı tekrar partiye getirmek ve Anavatan'ı TBMM'de temsil ettirmek için heyet kurdukları ve yakında Yılmaz'ın kapısını çalacakları öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*