Erkan Mumcu'ye göre DP

  • Giriş : 13.05.2007 / 00:00:00

ANAVATAN Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, DP'nin merkezdeki tüm partilerin ana damarı olduğunu belirteti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Mumcu; “Partiler bir araçtır, aslolan millete hizmettir, insanımızın başı dik olmasını sağlamaktır. Anavatan ve DYP birer markadır. Bu iki marka kendilerini tarihin şanlı yerinde bırakarak, baba ocağında millet için bir çatı kuruyor. Bu fedakarlığın karşılığını milletimiz sandıkta gösterecektir” dedi.

Erkan Mumcu, partisinin Burdur İl Kongresi'ne katılmak için uçakla Isparta'ya geldi. SDÜ Havaalanı'nda Isparta, Burdur ve Antalya'dan gelen yöneticiler ve partililer tarafından karşılanan Mumcu, ardından otomobille Burdur'a yola çıktı. Mumcu'nun aracını Burdur girişinde DYP'lilerin konvoyu karşıladı. DYP ve Anavatan bayrakları sallayan coşkulu kalabalığı selamlayan Erkan Mumcu, ardından Burdur Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen Anavatan Partisi İl Kongresi'ne katıldı.

İSTİKLAL SAVAŞI GİBİ

Erkan Mumcu, DYP ve Anavatan Partisi ile birleşmesiyle Türkiye'nin tarihi bir dönemecin eşiğine geldiğini, bu başlangıcın sadece iki partinin birleşmesi olmadığını belirterek şöyle dedi:

“Bu birleşme, Türkiye'nin kutuplaşmalardan uzaklaşarak bütünleşmesidir. Bu birleşme, Türkiye'nin çok partili dönemde demokrasinin kalesi olan Demokrat Parti (DP) çatısı altında yeniden bir araya gelmesidir. Mustafa Kemal Atatürk ile İstiklâl Savaşı'nda cephede verilen tam bağımsızlık ve milli egemenlik mücadelesini, bugün büyük fedakârlıklar göstererek DP çatısı altında yeniden sürdüreceğiz. Bölünme, parçalanma, kutuplaşmanın olduğu bugün DP ile yeniden birlik ve bütünlüğü sağlayacağız. İtaat eden değil, rekabet eden, tam bağımsız, ne merde, ne namerde muhtaç olacağımız bir Türkiye için bir araya geldik. Türkiye'yi kutuplaşmadan uzaklaştırmak, bütünleştirmek için bir araya geldik. Gençlerimize, çocuklarımıza eğitimde fırsatı eşit dağıtan bir sistemi getirmek için, ülkeyi borç veren para baronlarının elinden kurtarmak için bir araya geldik.”

BABA OCAĞINDA ÇATI

Konuşması zaman zaman alkışlarla kesilen Mumcu, “Sözlerime DP ile başlamam sizleri yanıltmasın, şaşırtmasın. Merkezdeki tüm partilerin ana damarı DP'dir. 12 Eylül döneminde kollara ayrılan DYP ve Anavatan yeniden birleşiyor. Partiler bir araçtır. Aslolan millete hizmettir, insanımızın başı dik olmasını sağlamaktır. Anavatan ve DYP birer markadır. Bu iki marka kendilerini tarihin şanlı yerinde bırakarak baba ocağında millet için bir çatı kuruyor. Bu fedakârlığın karşılığını milletimiz sandıkta gösterecektir. Bu partilerin Türkiye'nin her santimetre karesinde hizmeti vardır. Büyük Türkiye, bütün Türkiye Adriyatik'ten Çin Seddi'ne kadar bu birlik büyük bir medeniyetin yoludur. Bu güç, Türkiye'nin meydan okuyacak gücü olacaktır” diye konuştu.

DYP'DEN PANKART JESTİ

Mumcu, lide olduğu Anavatan Partisi'nin misyonunu tamamladığını ve ‘Tabela partisi olmuştur' diyenlere inat, mücadele eden tüm yurttaki il ve ilçe yöneticilerine teşekkür ettiğini belirterek, bundan sonra da birlikte yürümeye devam edeceklerini söyledi. Yaklaşık 1000 kişinin doldurduğu DYP ve Anavatan bayrakları ile donatılan salonda, partililerin yakalarındaki hem DYP hem de Anavatan rozetleri dikkati çekti. DYP İl Başkanlığı ise salona, ‘Yol Arkadaşım’ yazılı bir pankart astırdı.

Erkan Mumcu, kongre ardından yüzlerce aracın katıldığı konvoyla Isparta'ya geçti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious