Erkek bebek yerine kız verdiler

Erkek bebek yerine kız verdiler.10327
  • Giriş : 25.06.2009 / 08:11:00

Can Ailesi'nin içini korkunç bir şüphe kemiriyor. Anne Güllü Can, erkek bebek dünyaya getirmesine rağmen kucağına bir kız bebek verildiğini öne sürüyor...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hamile kaldıktan sonra hastanede hiç kontrol yaptırmayan 4 çocuk annesi Güllü Can, 19 Haziran günü sancıları tutunca Aydın Zübeyde Hanım Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ne götürüldü. Normal doğum yapan Güllü Can iddiaya göre bir erkek bebek dünyaya getirdi. Hastane başhekimliği doğum raporunda, yeşil karttaki doktor reçetesinde bebeğin cinsiyeti erkek olarak yazıldı. Üç kız, bir erkek çocuk sahibi olan kadına erkek yerine kız bebek teslim edildi. Daha sonra yapılan "yeni doğan işitme taraması" bilgi formunda ise bebeğin cinsiyeti "kız" diye yazıldı.

SAVCILIĞA BAŞVURDULAR

20 Haziran günü taburcu edilen genç kadın "Benim bebeğim erkekti" diye itiraz etti, ancak sonuç alamayınca kendisinin olduğuna şüpheyle baktığı bir kızla evinin yolunu tuttu. Daha sonra yeniden hastaneye giden çiftin yeşil kartını inceleyen görevli, buradaki "erkek" ifadesini karalayıp "kız" diye yazdı, "Yanlışlık yapılmış" dedi. İtirazlarından sonuç alamayan aile savcılığa başvurdu. Hastane Başhekimi Niyazi Kocakaplan, soruşturma başlatıldığını belirterek, "Bu sadece kayıt hatası. Bebeklerin karıştırılması söz konusu değil" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*