Erkekler de botoksu sevdi!

Erkekler de botoksu sevdi!.10296
  • Giriş : 16.02.2009 / 08:32:00

Dr. Murat Emiroğlu 'Erk ekler alın çizgileri ve kaz ayağındaki kırışıklıklar için botoks yaptırıyor' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Estetik, Plastik, Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Murat Emiroğlu, özellikle kadınların kırışıklık tedavisi için tercih ettikleri botoksu, artık erkeklerin de alın çizgilerini ve göz kenarında oluşan V şeklindeki (kaz ayağı) çizgileri yok etmek için uygulattıklarını söyledi.

''Kırışıklar iyice ortaya çıktıktan sonra botoks uygulaması yaptırmaktansa, ortaya çıkmaya başladıktan sonra yapılması en doğru uygulamadır'' diyen Emiroğlu, botoks işleminin ileriye dönük olarak kırışıkların oluşmasını engellemek için 6 ayda bir mutlaka yapılması gerektiğini dile getirdi.

Botoks uygulamasının estetik dışında da her yerde kullandığına dikkati çeken Emiroğlu, şunları kaydetti: ''Doz ayarlaması mutlaka ehil ellerde yapılmalıdır. Plastik cerrahlar ve dermatologların dışında kimsenin botoks yapmaması gerekiyor. Güzellik salonlarında yapılan botoks, doz ayarlaması yapılmadan bilinçsizce uygulanıyor. Yüzün asimetrisi bozuluyor. Gereğinden fazla kullanıldığında adale felç oluyor.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*