Erkekler koruma altına alınıyor

Erkekler koruma altına alınıyor .6557
  • Giriş : 09.08.2007 / 14:44:00

Dünya tersine döndü. Şimdi de erkekler koruma altına alınıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Dünyanın birçok yerinde kadınlara, çocuklara ya da azınlıklara yönelik haksızlıklar, yasal eksiklikler medyada yer alıyor. Açılan soruşturmaların, hazırlanan raporların ardından hükümetler bu grupların haklarını korumak için bakanlıklara bağlı komisyonlar kuruyor, yasalarda değişiklikler yapıyor...

Fakat Vikinglerin anavatanı Norveç'te yaşanan son gelişmenin bir benzerine dünyanın hiçbir yerinde rastlanmadı! Norveç Eşit Haklar Bakanı Karita Bekkemellem ülkesinde tacize uğrayan, kadınların yanında ezilen, eğitim ve iş olanakları konusunda geri plana düşen erkekleri koruma görevini üstlendi.

DEĞİŞİKLİK İÇİN ÇALIŞIYORLAR

Bakan, çarşamba günü düzenlenen bir basın toplantısıyla 32 kişiden oluşan "Erkek Komisyonu" isimli komisyonun çalışmalara başladığını tüm dünyaya duyurdu.

Bakan, "Amacımız erkeklerin kadınların gerisinde kalan yasal haklarını düzeltmek. Yasal haklarında iyileşme yapmak. Kadınlar bunu onlar için yapamazdı. Biz de bu amaçla 32 erkekten oluşan bir komisyon kurduk" diye konuştu. Bakan, komisyonun gelecek yaz yapılacak yasal değişiklikler öncesi erkeklerin ülkede karşı kaşıya kaldığı ayrımcılıkla ilgili incelemelerde bulunacağını belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious