Erkeklerin en büyük düşmanı; sigara

  • Giriş : 24.11.2006 / 00:00:00

Türkiye Yeşilay Derneği'nin yaptığı araştırmada, henüz genç yaşta olmasına rağmen 6 milyon erkeğin sigara kullandığı için iktidarsızlık sorunu yaşadığı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Sigaranın bilinen 600'ün üzerinde, bilinmeyen ise bir o kadar daha zararı olduğunu belirten Aydın İl Genel Meclisi Sağlık Komisyonu Başkanı Muharrem Uçmaklıoğlu, geleceğini düşünen herkesin bu zararlı alışkanlığa son vermesini istedi.

Özellikle erkekler tarafından erkekliğin sembolüymüş gibi gösterilmek istenen sigaranın aslında bir düşman olduğunu belirten Uçmaklıoğlu, "Yeşilay tarafından yapılan araştırmaya göre, Türkiye'de 6 milyondan fazla erkek, sigara yüzünden cinsel iktidarsızlık tehlikesi yaşıyor. Cinsel işlev bozukluklarının başlıca sebeplerinden biri olan sigara ne kadar uzun süre içilmişse, iktidarsızlığa yol açan biyolojik sistemler üzerindeki zararı da o kadar fazla oluyor. İktidarsızlığını sigaraya bağlayan erkek sayısı ise oldukça az. Sigaranın insan vücudunda bulunan pek çok atardamarı tıkaması nedeniyle kan akışı engelleniyor. Buna bağlı olarak görülen kalp krizi ve felçlerle birlikte pek çok erkek iktidarını kaybediyor. Diğer hastalıklar açıklanırken, toplum yapımız gereği iktidarsızlık sorunu genelde gizli kalıyor. Sağlık Komisyonu olarak daha sağlıklı ve mutlu yaşamak isteyen herkesi sigaradan uzak durmaya çağırıyoruz." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious