Erken biten 7 hayatın kısa hikayesi

Erken biten 7 hayatın kısa hikayesi.12606
  • Giriş : 02.01.2009 / 23:30:00

Kimi Cumhuriyet Savcısı, kimi diplomat olmayı hayal ediyordu. Bilkent Üniversitesi’nin birbirinden çok farklı hayatlar süren 7 öğrencisinin sonu aynı oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

CEREN OKKALI
19 yaşındaki Ceren Okkalı, Uluslararası İlişkiler Bölümü hazırlık sınıfı öğrencisiydi. Okulu kazandığı gün babasına iyi bir diplomat olma sözü vermişti, 6 kız kardeşin en küçüğüydü.

Yılbaşı kutlamasına gitmeden önce “Kendimi iyi hissetmiyorum. Geçen yılbaşı çok güzel geçmişti ama bu yılbaşı kötü geçecek” dedi. 31 Aralık'ta hem yeni yaşını hem de yeni yılı kutluyordu.

BÜŞRA BEK
İç Mimari ve Çevre Tasarım Bölümü hazırlık sınıfı öğrencisi 19 yaşındaki Büşra'nın en büyük hayali yakın arkadaşı Tarık Ünal ile ABD'ye gitmekti. Arkadaşları ona taktığı isim “Bübüş”dü. Canayakın ve arkadaş canlısı Büşra, anneannesi Hayriye Yılmaz'ın yanına defnedildi.

ELİF KOYUNCUOĞLU
Siyasete meraklı 19 yaşındaki Elif Koyuncuoğlu Bilkent'te siyaset bilimi okuyordu. Çevresine “Condellezza Rice olacağım” diyordu. 5 yaşındayken çocuğu olmayan teyzesine evlatlık verildi. Yılbaşı günü öz annesinin yanına, İstanbul'a gitmek istedi ancak teyzesi “Yollar çok karlı” diyerek izin vermedi.

Teselli etmek mümkün olmadı

TARIK ŞÜKRÜ YILMAZ
Tarık Şükrü Yılmaz 21 yaşındaydı ve Ticaret ve Yönetim Bölümü öğrencisiydi. Ankara'da bir üniversitede okumak en büyük arzusuydu. Sırf bu yüzden iki sene üstüste sınava girdi. Yılbaşı kutlaması için 15 kişilik bir liste yaptı, beraber hayatını kaybettiği 6 arkadaşı da bu listedeydi.

CAN ÖZDOKUMACI
Ailesinin tek çocuğu olan Can Özdokumacı 20 yaşındaydı, Turizm ve Otelcilik okuyordu. Yılbaşı kutlaması için arkadaşının evinde kalacağını annesine söyledi. 11 ay önce beyin kanaması geçirdiği için tedavi gören babası Ahmet Özdokumacı'dan oğlunun ölüm haberi uzun bir süre saklandı.

ÖZGÜR TURAN ATTİLA
Hukuk Fakültesi öğrencisi 19 yaşındaki Özgür Turan Attila, facianın meydana geldiği evde 2 aydan bu yana annesiyle birlikte yaşıyordu. Annesi yılbaşı kutlaması için İzmir'e gidince arkadaşlarını eve çağırdı. En büyük ideali savcı olmaktı. Soranlara “Savcı değil cumhuriyetin savcısı olacağım” yanıtını veriyordu. Yeni yılın ilk saatlerinde İzmir'deki ailesini aradı, “Yeni yılınızı kutluyorum. Hepinizi çok seviyorum” dedi.

OĞUZHAN TURAN
19 yaşındaki Oğuzhan Turan kimya bölümü öğrencisiydi. Aynı olayda hayatını kaybeden Özgür Attila ile liseden beri arkadaştı. Üniversiteyi de birlikte okuma kararı alan iki arkadaşın kaderi de aynı oldu.

ntvmsnbc

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*