Erken rezervasyon yaptırana ucuz tatil

  • Giriş : 09.04.2007 / 00:00:00

TÜROFED Başkanı Ahmet Barut, "Erken rezervasyon yaptıranlar yüzde 10-15 daha ucuza tatil imkanına kavuşacak" dedi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yerli turistin erken rezervasyon indiriminden yararlanmasını istediklerini belirten TÜROFED Başkanı Ahmet Barut, "Erken rezervasyon yaptıranlar yüzde 10-15 daha ucuza tatil imkanına kavuşacak" dedi

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Ahmet Barut, yerli turistin erken rezervasyon indiriminden yararlanmasını istediklerini söyledi. Son 3 yılda erken rezervasyon konusunda büyük gelişmelerin yaşandığını kaydeden Barut, erken rezervasyonun gelişmesi için TÜROFED olarak büyük çalışma yaptıklarını anlatarak, "Otellerde yerli turist yabancı turist ayırımı yapılmıyor. Yerli turist de erken rezervasyon yaptırarak daha ucuza tatil alma olanağı bulabilir" dedi. Erken rezervasyon yaptıranların daha kârlı çıkacağını savunan Barut, "Erken rezervasyon yaptıranlar yüzde 10-15 daha ucuza tatil satın alabilirler. Bu nedenle yerli turist tatilini önceden planlamalı. Bu plan çerçevesinde rezervasyonunu hemen yaptırmalı. O zaman daha uygun tatil satın alabilirler. Böylece yerli ve yabancı turist arasında fiyat farkı kalmaz" diye konuştu.

FİYAT MAKUL OLURSA SATIŞ GERÇEKLEŞİR

Öte yandan Ahmet Barut, Maliye Bakanlığı'nın Hazine'den kiralanan turistik tesislerin bulunduğu arazilerin işletme sahiplerine satılması kararı konusuna da değindi. "Hazine arazileri, turizmde yatak kapasitesinin artırılması için işletmecilere tahsis edilmişti" diyen Barut, şöyle devam etti: "Bu o zaman çok doğru bir uygulamaydı. Yüz binlerce yatak yapıldı. Avrupa'nın turizm devleriyle rekabet edebilecek duruma gelindi. İşletmeler arazileri 49 yıllığına Hazine’den kiraladı. Bu kiranın henüz üçte biri tamamlandı. Şimdi bu tesislerin bulunduğu araziler işletme sahiplerine satılmak isteniyor. Hazine, arazileri makul fiyatta satarsa işletmeler satın alır. Eğer makul fiyat olmazsa tesis sahiplerinin arazileri satın alma yoluna gideceğini sanmıyorum. Makul fiyat olursa satış gerçekleşir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious