'Erken seçim demokrasinin gereğidir'

  • Giriş : 17.12.2006 / 00:00:00

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Selvi, Cumhurbaşkanlığı seçiminden önce mutlaka bir erken seçime gidilmesi gerektiğini, erken seçimin demokrasinin bir gereği olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Partisinin Sakarya Merkez İlçe Sandık Sorumluları Toplantısına katılan, Genel Başkan Yardımcısı Selvi burada yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanlığı seçiminden önce erken seçime gidilmesi gerektiğini belirtti. Erdoğan'ın da erken seçimle geldiğini hatırlatan Selvi: "Erken seçimler demokrasinin bir gereğidir. Erdoğan'ın kapkaç yaparak Cumhurbaşkanlığı'nı alalım diye düşündüğünü sanmıyorum." dedi.

AK Parti iktidarının göreve geldiğinden bugüne kadar verdiği sözleri yerine getiremediğini anlatan Selvi, AK Parti'nin sağlık sistemini yerinden oynattığını kaydetti. İktidarın IMF'nin baskısı altında sosyal güvenliği yok ettiğini açıklayan Selvi, şunları söyledi: "Doktoru da sağlık memuru da, hastası da şikayetçi.Parası olmayan sağlık hizmeti alamaz oldu. IMF'nin baskısı altında sosyal güvenliği yok etti. Üretimden vazgeçildi, çiftçi, üretici, herkes aç. Ne oldu?Borçlarımız azaldı mı? Özel sektör ve kamu borcu Cumhuriyet tarihinde yapılan borçlanmanın iki katı oldu. Ekonomide en ufak bir gelişme yok. Bu ülkenin sahipleri akşamları dışarı çıkamaz oldu. Sosyal yaşamda ahlak bozuldu. İyi geleneklerimiz, haklı örf ve adetlerimiz bozuldu. 4 yıl boyunca bunları yaşadık biz.İşçiler ekonomik gerçeklere uygun ücret alamaz hale geldi. Memurlar demokratik ve ekonomik haklarını elde edemez hale geldi. Esnaf risk içinde dükkanını açıp kapatırken borçla borç ödeyerek ayakta durma gayretini gösteriyor."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious