Erken seçim kararı için son gün '8 Şubat'

  • Giriş : 29.01.2007 / 00:00:00

SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, 8 Şubat Perşembe gününün, TBMM'nin erken seçim karar alması için son gün olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

“8 Şubat Perşembe günü, TBMM'nin erken seçim karar alması için son gündür. TBMM 8 Şubat Perşembe günü bu kararı almalıdır ki 25 Mart Pazar günü Türkiye erken genel seçimi yapabilsin, 16 Nisan tarihinde de yeni meclis, yeni Cumhurbaşkanı seçimi için süreci başlatabilsin. O nedenle bu tarihi bir kez daha ifade etmek istiyorum. TBMM'nin erken seçim kararı alabilmesi için CHP'li dostlarımızın, bugünlerde, şu sıralarda 'sine-i millete dönüş' kararını almaları

gerekmektedir, alırlar mı almazlar mı bilmem ama? Ben bunu hatırlatmak istedim, ben bir hatırlatayım dedim.”

“FARKLI OLANI DÜŞMAN SAYAN...”

Gazeteci Hrank Dink'in cenaze töreninde “Hepimiz Ermeniyiz” sloganlarına gelen tepkilere de değinen Karayalçın, şöyle devam etti:

“İki kente yapılan Futbol maçında bir birlerini 'Ermeni', 'PKK'lı diye suçladılar. Bu gerçekten vahim bir durum. Yabancıları, kendi azınlıklarını, kendi içinde farklı olanı, düşman sayan, devletin kutsal olduğuna inanan, kaba kuvvete hayranlık duyan, inanıcın gerçekten faşizmin ayak sesleri olduğunu hepimiz bilmek durumundayız.”

Türkiye, Irak ilişkilerine de değinen Karayalçın, sorunun diplomasi yoluyla çözülmesi gerektiğini belirterek, “Akaryakıt satışıyla ilgili olarak dış ticaretten sorumlu Devlet Bakanı ile Başbakan arasındaki bilgi, yaklaşım farklılığının nelere yol açacağını tahmin ediyorum, bunlar aşılmalıdır” diye konuştu.

Karayalçın, İstanbul ve Ankara'nın büyükşehir belediye başkanlarının altyapı sorunlarının çözülmesi için kaynak ihtiyacı bulunduğunu belirten sözlerini de anımsatan Karayalçın, “Görevlerini bırakmalıdırlar” çağrısında bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious