Erken seçim yok!

  • Giriş : 22.12.2006 / 00:00:00

Şener: 'Erken seçim yok, kimse heveslenmesin'

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullatif Şener, Niğde'de çeşitli etkinliklere katıldı. Bakan Şener, Niğde Valisi Gündüz Beder ve Belediye Başkanı Mümin İnan'ın da aralarında bulunduğu heyetle Bor ilçesinin girişinde karşılandı. Karşılama töreninin ardından Valiliği ziyaret eden Şener, Niğde Valisi'nden bilgi aldı.
Şener, valilikte düzenlediği basın toplantısında erken seçimin olmayacağının altını çizdi. seçim takviminin belirlendiğini ve genel seçimlerin cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra yapılacağını açıklayan Şener, "Erken seçim yok, kimse heveslenmesin" dedi.

Niğde Ticaret Odası toplantı salonunda konuşma yapan Şener, Köydes projesi çerçevesinde köylerin yol ve içme suyu sorunlarının çözümlenmesinin önemli olduğunu söyledi. Şener, Niğde için doğalgazla birlikte temiz bir kent inşa etme adımlarının ortaya çıkmasının da önemli olduğunu ifade etti.

Bakan Şener, Niğde'de bulunan ünivesitenin hem ekonomik hem sosyal hem de kültürel açıdan önemli olduğunu aktardı. Ekonominin son yıllarda büyüdüğünü vurgulayan Şener, "Dünyada ekonomiler karşılaştırılırken, milli gelirin büyüklüğüne göre karşılaştırılır. Ekonomik olarak büyük bir ülke misiniz küçük bir ülke misiniz bunu uluslar arası platformlarda görebilirsiniz. En önemli göstergi milli gelir rakamlarıdır. Dünyada Birleşmiş Milletlere üye 192 üye var. Türkiye, 390 milyar dolarla dünyanın en büyük on dokuzuncu ekonomisidir. Gelinen nokta son derece önemlidir. Nüfusa oranlandığında kişi başına düşen milli gelirde de iyileşmenin olduğunu görmekteyiz." şeklinde konuştu.

Şener, konuşmasının ardından başarılı girişimcilere plaket verdi. Ticaret Odasındaki konuşmasından sonra Sungurbey Camii'nde Cuma namazı kıldı.

Namazın ardından Devlet Hastanesi Koroner Yoğun Bakım Ünitesi'nin açılışına katılan Şener, bu zaman diliminde Niğde Üniversitesi Restoranı'nda öğle yemeği yedi.

Şener, daha sonra Niğde Üniversitesi Mimarlık - Mühendislik Fakültesi ve merkezi kafeteryanın açılışına katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious