Erkunt'tan pancar üreticisine müjde

Erkunt'tan pancar üreticisine müjde.12745
  • Giriş : 07.03.2008 / 23:44:00

Erkunt Tarım, patates, havuç, yer elması ve pancar üreticileri için geliştirdiği yeni traktörünü ilk olarak 12-16 Mart 2008 tarihlerinde Konya Tarım 2008 Fuarında görücüye çıkarıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Nimet ve Servet traktörlerinin yumrugillere özel olarak uyarlanmış versiyonu Patates Serisi Türkiye’de ilk ve tek olma özelliğini taşıyor.

Erkunt Tarım Makinaları Sanayii A.Ş., patates, havuç, yer elması ve pancar yetiştiricileri için Patates Serisini üretti. Nimet 70T Dörtçeker ve Servet 80T Dörtçeker modellerine uygulanan Patates serisini, Türk çiftçisi ilk olarak 12-16 Mart 2008 tarihlerinde Konya’da düzenlenecek Konya Tarım 2008 Fuarı’nda tanıyacak.

Türkiye’de yumrugiller için üretilen ilk ve tek traktör olma özelliğine sahip Nimet 70T Dörtçeker ve Servet 80T Dörtçeker Patates serisi, senkronize kuyruk miliyle patates toplama makinesini ileri-geri yönlendirebiliyor ve araya sıkışan kitleden dolayı ürün toplamadaki zaman kaybının ve toplama makinesinin çabuk aşınmasının önüne geçiyor. Buna ilave olarak, yumrugillerin tarlalarının çizi aralarına uygun ince lastik ölçüleri ve Avrupa standartlarına göre biçimlendirilmiş hava takviyeli römork freniyle Erkunt, patates,havuç, yer elması ve pancar üreticilerinin hayatında köklü bir değişiklik yaparak, çiftçiye büyük kolaylıklar sunuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious