Ermal Kurtoğlu çok mutlu

Ermal Kurtoğlu çok mutlu.10405
  • Giriş : 27.05.2008 / 21:41:00

Valencia'ya transfer olan milli basketbolcu Ermal Kurtoğlu, ''ACB'de oynamak bir rüyanın gerçekleşmesi gibi'' dedi...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İspanya Basketbol Birinci Ligi (ACB) takımlarından Pamesa Valencia'ya transfer olan milli basketbolcu Ermal Kurtoğlu, ''ACB'de oynamak bir rüyanın gerçekleşmesi gibi'' dedi.

Yeni kulübüyle sözleşme imzalamak için dün akşam Valencia'ya geçen Ermal Kurtoğlu'na, havaalanında İspanyol basını büyük ilgi gösterdi. Kurtoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, ''Pamesa Valencia Kulübü'nü henüz çok iyi tanımıyorum ama 2 kez onlara karşı oynadım. İlk olarak Pivovarna Lasko'dayken ULEB Kupası'nda daha sonra da Efes Pilsen'deyken Avrupa Ligi'nde. ACB gibi çok rekabetin olduğu bir ligde oynamak büyük bir fırsat. Takımıma yardım etmek için çalışacağım'' dedi.

Pamesa Valencia'nın gelecek sezon ULEB Avrupa Ligi'nde oynamayacak olmasıyla ilgili olarak Kurtoğlu, ''ACB gibi çok güçlü bir ligde oynuyorsan ve uzun süre sahada kalma opsiyonuna sahipsen Avrupa Ligi'nde oynamamak çok da önemli değil'' yorumunda bulundu. Milli basketbolcu, ''2 ay içinde İspanyolca öğrenmeyi umuyorum'' diye konuştu.

Valencia'da doktor kontrolünden geçip, 2 yıllık sözleşmeye imza atacak olan Kurtoğlu'nun, kenti dolaşıp kendisine ev baktıktan sonra 29 Mayıs Perşembe günü Türkiye'ye dönmesi öngörülüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious