Erman Toroğlu: Hani müslümanlık?

Erman Toroğlu: Hani müslümanlık?.10524
  • Giriş : 17.12.2008 / 11:15:00
  • Güncelleme : 17.12.2008 / 11:17:08

Erman Toroğlu Hürriyet'teki yazısında, ligin yılbaşı nedeniyle bir hafta önce tatile girmesini eleştirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

NEREDE MÜSLÜMANLIK?

Paskalya diyorlar, Noel diyorlar. Dünyadaki Hristiyan alemine göre takvim ayarlıyorlar. Müslümanlar ne oluyor? Hikaye. Müslümanlık yalnız namaz kılmakla, hacca gitmekle olmuyor. Hak aramak lazım. Nasıl mı? Adam Noel diye dünyadaki bütün ligleri durduruyor. Sen, Ramazan ve Kurban Bayramı'nda maç oynatıyorsun. Tavır koysana.

Hadi FIFA ve UEFA'ya koyamıyorsun. Deveden büyük fil var. O zaman dön bunu içeride hallet. Lig ve kupa takvimlerini ona göre ayarla. İlk yarıyı da adam gibi bitir. Haksızlık yapma.

BİR KULÜBÜN İKİ TAKIMI

Ne olacak şimdi? Ocak'ta ara transfer yaparsan alacağın futbolcuyu oynatacabilecek misin, oynatamayacak mısın? Bin tane sorun çıkıyor. Aynen belediye takımlarında olduğu gibi. Bir kulübün liglerde iki takımı olduğu gibi. Bunlar önemli mevzular. Hepsini bir kurala bağlayacaksın. Açıklayacaksın ve bir daha kimse oynamayacak.

HELAL OLSUN BALİLİ'YE

Geride bıraktığımız sezonda Sivasspor'un İsrailli oyuncusu Balili, dini bayramları olan Kefaret Günü'ne denk gelen maçına çıkmak istemedi. Kulübü federasyona başvurdu ve Ankaraspor maçı bir gün öne alındı. Helal olsun Balili'ye. Federasyonlarımızdan daha etkili.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*