Ermenek'te orman yangını

  • Giriş : 11.08.2006 / 00:00:00

Karaman’ın Ermenek ilçesi yakınlarındaki kızılçam ormanlarında yangın çıktı. Alevler arasında kalan 2 işçi yaralı olarak kurtarıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ermenek Orman İşletme Şefliği sorumluluk alanı içindeki Pamuklu köyü Çanaklı mevkiindeki kızılçam ormanlarında yangın çıktı. Şiddetli rüzgarın etkisiyle kısa sürede büyüyen yangına müdahale için bölgedeki Orman İşletme müdürlüklerinden yardım istendi.

Yangına ilk olarak Ermenek Orman İşletme Şefliğine bağlı ekipler müdahale etti. Çeşitli bölgelerden gönderilen 5 ekip olay yerine ulaşıp söndürme çalışmalarına katılırken, 4 helikopter de havadan yangına müdahale ediyor.

Rüzgarın şiddetli olması ve yön değiştirmesi nedeniyle ekiplerin yangına müdahalede zorlandıkları ve şu ana kadar 40 hektarlık bir ormanlık alanın zarar gördüğü öğrenildi.

Söndürme çalışmaları sırasında Abdurrahman Bakır (45) ve Recep Bilgin (50) isimli orman işçileri bir ararözün içinde alevlerin arasında kaldı. Yaralı olarak kurtarılan işçiler Ermenek Devlet Hastanesine kaldırıldılar.

Öte yandan, Ermenek Belediyesi’ne ait otobüslerle Pamukçu köyü, ilçe merkezi ve çevre yerleşim birimlerinden yangın söndürme çalışmalarına katılmak üzere çok sayıda gönüllünün bölgeye gittiği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious