Ermeni bakandan sıcak mesajlar

Ermeni bakandan sıcak mesajlar.14789
  • Giriş : 24.11.2008 / 15:59:00

Ermenistan Dışişleri Bakanı Nalbantyan, İstanbul'a bir basın toplantısı düzedi. Nalbantyan ilişkileri normalleşmesi konusunda çok sıcak mesajlar verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Karadeniz Ekonomik İşbirliği toplantısı için İstanbul'a gelen Ermenistan Dışişleri Bakanı Nalbantyan, bir basın toplantısı düzenledi.

Nalbantyan'ın açıklamaları şöyleydi:

"İki ülke arasındaki ilişkilerin düzenlenmesi iki ülke liderlerinin sorunudur. Bu halkların da çıkarına olacaktır. Sınırların açılması iki ülkenin çıkarına olabilir.

İki ülkenin konumundaki değişiklikler var. Bu konuya olumlu yaklaşıyorum. Muhataplarımla olumlu görüşmeler yaptım. Son derece yapıcı ve olumlu dostane yakın görüşmeler gerçekleşti. İlişkilerin tam olarak düzelmesi için olumlu görüş bildirdik.

Türkiye'den Ermenistan'a doğrudan uçuş neden olmasın. Biz bunu destekleriz. İlişkilere iki ülkenin kendileri karar vermesi gerekiyor. İlişkilerin düzelmesi konusunda diğer ülkelerin kararını beklemeli. Bu zamanın doğru bir zaman olduğunu düşünüyorum.

Ermenistan Cumhurbaşkanı, Sayın Gül tarafından yapılan maç davetine olumlu yanıt verdi. Ekim 2009'da bu maç için İstanbul'da olacak."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*