Ermeni köyünde galibiyet sevinci

Ermeni köyünde galibiyet sevinci.13729
  • Giriş : 07.09.2008 / 08:22:00

Türkiye'nin Ermenistan'ı 2-0 mağlup ettiği maç Türkiye'nin tek Ermeni köyü olan Hatay'ın Samandağ İlçesine bağlı Vakıflı Köyü'nde sevinç yarattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Vakıflı Köyü'nde yaşayan Ermeni asıllı Türk vatandaşları, Ermenistan-Türkiye arasında oynanan ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün de izlediği 2010 Dünya Kupası eleme maçını, köy kahvesinde hep birlikte izledi. Büyük çoğunluluğu yaşlılardan oluşan Vakıflı Köyü sakinlerinin maç heyecanı görülmeye değerdi.

Türkiye'nin maçın 61. dakikasında ilk golü bulmasına sevinen Vakıflı Köyü Ermenileri, A Milli Takım'ın karşılaşmayı 2-0 kazanmasıyla büyük sevinç yaşadı.

Maçı ve skoru değerlendiren Vakıflı Köyü Muhtarı Berç Kartun, "İyi bir maçtı. Ben 2-1 kazanırız demiştim ama 2-0 daha güzel bir skor oldu. Milli takımı tebrik ediyoruz. Cumhurbaşkanımız maçı orada izleyerek iyi olanı yaptı. Gitmesi hem Türkiye hem de Ermenistan için dostluğun başlangıcı adına güzel bir adım oldu. Umarım bundan sonra da dostluk kazanır. Artık her şey iki devletin siyasilerine kaldı" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*