Ermeni mezalimi fotoğraflarla anlatıldı

  • Giriş : 28.02.2007 / 00:00:00

Erzincan Polis Meslek Yüksek Okulu’nda (PMYO) "Büyük Ortadoğu Projesi Bağlamında ABD-Ermeni İlişkilerine Bir Bakış" konulu konferans düzenlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Erzincan Üniversitesi, Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Eğitimi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ahmet Toksoy, Türkiye’yi soykırımla suçlayan ülkelerin, geçmişte yaptığı bir çok insanlık suçu olduğunu belirtti.

Konferansa konuşmacı olarak katılan Yrd. Doç. Dr. Ahmet Toksoy, Ermeni soykırımı iddiaları ile ilgili olarak polis adaylarına bilgiler sunarak, soykırımla ilgili hiçbir somut belgenin olmadığını vurguladı.

Vali Yardımcısı Adem Keleş, Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Ahmet Mühim, öğretim elemanları ve öğrencilerin katıldığı konferans, Polis Meslek Yüksekokulu Salonunda yapıldı. Ermeni gruplarının özellikle Doğu Anadolu Bölgesi’nde yaptığı katliamları belgeler ve fotoğraflar ile davetlilere sinevizyon gösterimi ile anlatan Yrd. Doç. Dr. Ahmet Toksoy, Türkleri soykırımla suçlayanların elinde her hangi bir tutarlı belgenin olmadığını ifade etti. Soykırım iddialarını ortaya atanların, ellerinde uluslararası kamuoyunu tatmin edici hiçbir belge bulunmamasına rağmen, 1982 yılından bu yana, başta Kıbrıs Rum Kesimi olmak üzere Rusya, Yunanistan, Belçika, İsviçre, Fransa, Kanada, Lübnan, Hollanda ve hatta Uruguay gibi ülkelerin meclis ve parlamentolarında soykırımın tanındığını açıklayan Yrd. Doç. Dr. Ahmet Toksoy, Türkiye’yi soykırımla suçlayan ülkelerin, geçmişte yaptığı bir çok insanlık suçu olduğunu belirtti.

Yrd. Doç. Dr. Ahmet Toksoy, "İsyanları çıkaranlar Ermeniler. Köyleri basıp, insanları kesip, öldüren, kadınların ırzına geçen Ermeniler. Düşmanla işbirliği yapan Ermeniler. Osmanlı’ya karşı düşmana casusluk yapan yine Ermeniler. Savaş zamanında tüm bu yapılanların cezası kayıtsız şartsız idamdır. Binlerce insanın bir yerden başka bir yere göçmesi savaş koşulları içerisinde elbette çok güçtür. Ancak cezalandırılan insanın zor koşullar içerisinde olması doğaldır." şeklinde konuştu.

Düzenlenen konferansta, Ermenilerin yaptığı katliamlar fotoğraf kareleri ile davetlilere anlatıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious