Ermeni radyosunun 'rapor' iddiaları

Ermeni radyosunun 'rapor' iddiaları.9122
  • Giriş : 29.06.2009 / 21:25:00

Türkiye ve Ermenistan'dan uzmanlar, diyalog ve işbirliği raporu hazırladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Türkiye ve Ermenistan'dan uzmanların, iki ülke arasındaki diyalog ve olası işbirliğine ilişkin ortak bir rapor hazırladıkları bildirildi.

Raporun hazırlanmasında TESEV uzmanları ile birlikte çalışan, Ermenistan'daki Kafkaslar Enstitüsü Başkan Yardımcısı Sergey Minasyan da, iki ülke uzmanların diplomatik ilişkilerin “ön koşulsuz” olarak tesis edilmesi konusunda “mutabık” kaldıklarını belirtirken Ekim'deki Futbol maçının bir “dönüm noktası” olabileceğini de söyledi.

Ermenistan Devlet Radyosuna göre, Ermenistan ve Türkiye'den uzmanların iki ülke arazsındaki diyalog ve olası işbirliğine ilişkin ortak bir rapor hazırladı.

TESEV uzmanları Aybars Görgülü ve Sabiha Senyücel Gündoğar'ın katıldıkları belirtilen çalışmalarda Ermenistan'daki Kafkaslar Enstitüsü Başkanı Alexander İskandaryan ve Başkan Yardımcısı Sergey Minasyan'ın yer aldığı kaydedildi.

İkili ilişkileri derinlemesine inceleyen ve ilişkilerin kurulması yollarına ilişkin önerilerde bulunan rapora ilişkin bilgi veren Minasyan da, iki ülkenin uzmanlarının diplomatik ilişkilerin “ön koşulsuz” olarak tesis edilmesi gerektiği konusunda “mutabık” kaldıklarını söyledi.

Bu arada, Minasyan, Ekim ayında iki ülkenin milli takımı arasında Türkiye'de yapılacak olan Futbol maçının bir “dönüm noktası”nı oluşturabileceği görüşünü de dile getirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*