Ermeni soykırımına e-mail engeli

  • Giriş : 01.03.2006 / 00:00:00

Ermeni mezalimine maruz kalanların yakınları, 17 Nisan 2006'da ABD'de bir televizyonda yayınlanacak "Ermeni soykırımı" adlı programı engellemek için karşı atağa kalktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dernek Başkanı ve Atatürk Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Savaş Eğilmez, programın formatını değiştirmek amacında olduklarını, gönderilecek 20 binin üzerindeki e-mail ile bunu başarabileceklerini söyledi.

Sözde Ermeni soykırımının 91. yıldönümünün yaklaştığı şu günlerde Amerika ve Avrupa'da diaspora faaliyetlerinin hızlandığına dikkat çeken Eğilmez, "ABD'de Public Broadcasting Service (PBC) adlı programın, 17 Nisan'da "The Armenian

Genocide" (Ermeni Soykırımı) isimli bir yayın hazırlığında. Yüksek izlenme oranına sahip olan programda, sadece diaspora taraftarı katılımcılar olacak. Dolayısıyla sözde soykırımla ilgili bildik masalları anlatacaklar. Yalnız anlatacakları masalları, milyonlarca izleyici gerçekmiş gibi dinleyecek. Bu noktada bizim isteğimiz programda, 'Armenian Revolt' (Ermeni İsyanı) isimli belgesel filmin de yayınlanmasıdır. Programın yayın ilkelerine göre söz konusu yayın öncesi 20 binin üzerinde e-mail gönderilmesi, programın formatının değişmesine neden oluyor." diye konuştu.

Dernek olarak program yapımcıları Jacoba Atlas ve Ombudsman Micheal Getler ile irtibata geçtiklerini anlatan Eğilmez, yapımcıların fazla başvuruyu halinde programın formatında değişiklik yapabileceklerini bildirdiklerini kaydetti.

Eğilmez, Türkler tarafından daha önce hazırlanmış olan "Ermeni isyanı" adlı belgesel filminin PBS programında gösterimi talebi için "http://www.petitiononline.com/mod_perl/petition-sign.cgi?turkside", "pbspanel@csbinfo.com" ve "cjohnson@pbs.org" adreslerine e-mailler gönderileceğini ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious