Ermeni tarihçi çark etti

  • Giriş : 09.03.2007 / 00:00:00

Halaçoğlu, Sarafyan'ın, kendisine gönderdiği bir e-mail aracılığıyla, ''Harput'ta gerçekleştirmeyi planladıkları ortak çalışmaya katılamayacağını'' bildirdiğini açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Yusuf Prof. Dr. Halaçoğlu, TTK Toplantı Salonu'nda gerçekleştirdiği basın toplantısında, Ermeni tarihçi Ara Sarafyan'ın, basın aracılığıyla, Harput'ta toplu mezar iddiaları konusuna ilişkin ortak çalışma yapmaları teklifinde bulunduğunu hatırlattı.

Halaçoğlu, bu konuda karşılıklı olarak internet yoluyla haberleştiklerini, ancak kendisine Sarafyan'dan ulaşan son e-mailde, Ermeni tarihçinin, ''bu çalışmada yer almayacağını'' ilettiğini kaydetti. Yusuf Halaçoğlu, şöyle konuştu:

''Sanıyorum ki, bu haftaki Agos Gazetesi'nde benimle ilgili bir şey var, fakat bu önemli değil, bunun arka kısmında bir ifade yer alıyor. Bu ifade, zannediyorum ki, kendisinin ima ettiği konuyla da ortaya çıkan bir konu var. Burada, 'Diaspora Sarafyan'a tepkili' diyor. Bu haber, Sarafyan'ın bu işten neden vazgeçtiğini ortaya koyuyor diye düşünüyorum.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious